Tävlingskalender

Tävlingskalender
Tävling Datum Ort Arrangör PM Startlista Resultat
Juldopp 15 dec-15 dec 2019 Göteborg Göteborg Sim      
Sum Sim Riks 6 dec-8 dec 2019 Umeå SSF      
Höst Simiaden 30 nov-1 dec 2019 Stenungsund S77 Stenungsund      
Barracuda Race 22 nov-24 nov 2019 Göteborg SKS02      
SM/JSM 13 nov-17 nov 2019 Eskiltuna SSF      
Sum Sim Region 9 nov-10 nov 2019 Göteborg VSSF      
DM/JDM 19 okt-20 okt 2019 Skövde Skövde SS      
Morgondagare 12 okt-12 okt 2019 Göteborg Göteborg Sim      
UGP 12 okt-13 okt 2019 Stenungsund S77 Stenungsund      
Upp Till 13 21 sep-21 sep 2019 Göteborg Göteborg Sim      
Wadköpingsdoppet 21 sep-22 sep 2019 Örebro Örebro SA      
Göteborg Simmet 17 aug-18 aug 2019 Delsjön Göteborg Sim      
Läger T1-T2 10 aug-13 aug 2019 Sverige Göteborg Sim      
Sum Sim 10 jul-14 jul 2019 ? ?      
SM/JSM 28 jun-2 jul 2019 Malmö MKK      
Sommaravslut Tävlingsgrupperna V.24 eller V.25 (3 dagar) 10 jun-20 jun 2019 Mer info kommer (3 dagars aktivitet) Göteborg Sim      
Speedo Open 31 maj-2 jun 2019 Göteborg Mölndals ASS      
Morgondagare / KM (Simlinjen / T1-T2) 25 maj-25 maj 2019 Göteborg Göteborg Sim      
Helgläger T3-T4 24 maj-26 maj 2019 Preliminärt Stenungsund Göteborg Sim      
Vår Simiaden Final 11 maj-11 maj 2019 Göteborg VSSF      
Simlinjeläger Crawl & Medley 11 maj-12 maj 2019 Lysekil Göteborg Sim      
Vår Simiaden Distrikt 4 maj-5 maj 2019 Kungsbacka Kbss      
Ullbergstrofén 26 apr-28 apr 2019 Göteborg Göteborg Sim   Startlista Resultat
Läger T3 15 apr-18 apr 2019 Hirtshals Göteborg Sim      
Falkenberg Race 13 apr-14 apr 2019 Falkenberg Falkenbergs SK   Startlista Resultat
Swim Open 12 apr-15 apr 2019 Stockholm SSF   Startlista Resultat
Sjörövarsim 23 mar-23 mar 2019 Göteborg SKS02 PM    
Öresund Meeting 22 mar-24 mar 2019 Helsingborg Helsingborg SS PM Startlista Resultat
Morgondagare 9 mar-9 mar 2019 Göteborg Göteborg Sim      
DM/JDM 2 mar-3 mar 2019 Göteborg VSSF PM Startlist Resultat
Sandaredssimmet 2 mar-3 mar 2019 Sandared SK 1970   Startlista Resultat
Speedo Meet 23 feb-24 feb 2019 Borås SK Elfsborg PM Startlista Resultat
Läger T4 10 feb-17 feb 2019 Teneriffa Göteborg Sim PM    
SOIS Medley Cup 2 feb-2 feb 2019 Skene Skene SOIS   Startlista Resultat
Ugp 2 Borås 26 jan-27 jan 2019 Borås SK70 PM Startlista Resultat