Tävlingskalender

Tävlingskalender
Tävling Datum Ort Arrangör PM Startlista Resultat
Sum-sim riksfinal 14 dec-16 dec 2018 Stockholm Svenska simförbundet      
Höstsimiaden 2 dec-2 dec 2018 Mölndal Vssf (Västsvenska simsällskapet)      
Barracuda race 24 nov-25 nov 2018 Göteborg SK S02      
Sum-sim region 10 nov-11 nov 2018 Göteborg Vssf (Västsvenska simsällskapet)      
SM/JSM 31 okt-4 nov 2018 Göteborg Svenska simförbundet      
Swedish swim games 20 okt-21 okt 2018 Väsby Väsby simsällskap      
UGP 1 13 okt-14 okt 2018 Borås SK70      
DM/JDM 6 okt-7 okt 2018 Uddevalla Uddevalla sim      
Trollsimmet 29 sep-30 sep 2018 Trollhättan Trollhättans simsällskap      
Upp till 13 22 sep-22 sep 2018 Göteborg Göteborg sim      
Läger T3 & T4 13 sep-16 sep 2018 Okänd Göteborg sim      
Göteborg simmet 19 aug-19 aug 2018 Delsjön, Göteborg Göteborg sim      
Läger T1 & T2 11 aug-14 aug 2018 Okänd Göteborg sim      
SM/JSM 4 jul-8 jul 2018 Landskrona Landskrona simsällskap      
Bockstensdoppet 29 jun-1 jul 2018 Varberg Varberg sim      
Sum-sim 27 jun-1 jul 2018 Malmö Malmö kappsimningsklubb (MKK)      
Tävling i Trollhättan 9 jun-10 jun 2018 Trollhättan Trollhättans simsällskap      
Speedo Open 1 jun-3 jun 2018 Mölndal Mölndals allmänna simsällskap (MASS)      
Magplasket 20 maj-20 maj 2018 Lysekil Lysekils simklubb      
Laxaleken 18 maj-20 maj 2018 Halmstad Sk Laxen      
Vårsimiaden 5 maj-5 maj 2018 Kungsbacka Vssf och Kungsbacka simsällskap      
Ullbergstrofén 27 apr-29 apr 2018 Göteborg Göteborg sim      
Falkenberg race 7 apr-8 apr 2018 Falkenberg Falkenbergs simklubb      
Läger T3 & T4 1 apr-5 apr 2018 Okänd Göteborg sim      
Läger T1 & T2 1 apr-3 apr 2018 Okänd Göteborg sim      
Sjörövarsim 24 mar-24 mar 2018 Göteborg SK S02      
Sandaredssimmet 3 mar-4 mar 2018 Sandared SK70      
DM/JDM 3 mar-31 mar 2018 Okänd Vssf (Västsvenska simsällskapet)      
Borås Speedo meet 24 feb-25 feb 2018 Borås Sk Elfsborg      
Skövdedoppet 5 feb-5 feb 2018 Skövde Skövde simklubb