R E S U L T A T                                         SIDA: 1

      TÄVLING  : ULLBERGSTROFEN 2003                         DATUM: 2003-05-02

      PLATS    : VALHALLABADET 25M 2003-05-02-04               TID: 12:33

      ARRANGÖR : GÖTEBORG SIM

      BASSÄNG  : 25m-BASSÄNG

 

   GREN: 1  100m BRÖSTSIM FL 11 & Y   FÖRSÖK    SPONSOR: Kortedala Bingo

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Miranda Bånnsgård            92 9999    39.75                    1:25.35

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  2. Elinor Gärdebring            92         41.70                    1:27.79

      Karlshamns Simklubb            SWE

  3. Nadja Salomonsson            92 9999    41.82                    1:29.38

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Tanja Komljenovic            92 9999    44.16                    1:32.62

      Simklubben Ran                 SWE

  5. Louise Hultgren              92 9999    44.35                    1:32.72

      Landskrona Simsällskap         SWE

  6. Rebecka Ekelund              92 9999    44.65                    1:32.74

      Landskrona Simsällskap         SWE

  7. Fanny Fransson               93         43.31                    1:32.79

      Karlshamns Simklubb            SWE

  8. Caroline Bornius             92 9999    44.89                    1:35.05

      Göteborg Sim                   SWE

  9. Filippa Wallin               93 9999    44.93                    1:35.13

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 10. Emelie Zachrisson            92 9999    45.96                    1:35.89

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 11. Malin Andreasson             92         45.60                    1:37.33

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 12. Elin Thelin                  93 9999    44.99                    1:37.34

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Isabelle Landgren            92 9999    46.81                    1:37.40

      Landskrona Simsällskap         SWE

 14. Amanda Svensson              93 9999    46.82                    1:38.43

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 15. Ronja Bjurulf                92         47.25                    1:38.52

      Karlstads Simsällskap          SWE

 16. Julia Andersson              92 9999    46.49                    1:38.74

      S 71                           SWE

 17. Ronja Johansson Eld          93         48.15                    1:39.32

      Karlstads Simsällskap          SWE

 18. My Fridell                   92 9999    47.24                    1:39.41

      Landskrona Simsällskap         SWE

 19. Frida Arkenstrand            92 9999    46.58                    1:40.44

      Väsby Simsällskap              SWE

 20. Julia Wiberg                 92 9999    47.51                    1:40.86

      S 71                           SWE

 21. Rebecka Ternström            92         47.79                    1:42.11

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 22. Jonna Persson                92 9999    49.06                    1:42.71

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 23. Madeleine Hagelbäck          92 9999    49.31                    1:42.92

      Väsby Simsällskap              SWE

 24. Jennie Norblad               92 9999    49.05                    1:43.70

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 25. Katarina Karanovic           92 9999    49.44                    1:43.95

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Malin Westman                95 9999    49.08                    1:44.17

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 27. Sofia Lindholm               93 9999    50.67                    1:44.86

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 28. Lovisa Klarén                92 9999    49.13                    1:45.52

      Landskrona Simsällskap         SWE

 29. Patricia Demir               93 9999    50.48                    1:46.78

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Ebba Hellström               92 9999                                 DSQ

      Simavdelningen 1902            SWE

     Janinne Tengvall             92 9999                                 DSQ

      S 71                           SWE

 

   GREN: 2  100m BRÖSTSIM PO 12 & Y   FÖRSÖK    SPONSOR: Intersport

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Henrik Bihlar                92 9999    40.90                    1:25.66

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Jimmy Hertzman               91 9999    39.78                    1:25.93

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  3. Tim Hansson                  91 9999    40.94                    1:26.80

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  4. Johan Melin                  91 9999    40.93                    1:26.90

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  5. Anton Lagerqvist             91 9999    40.64                    1:26.93

      Göteborg Sim                   SWE

  6. Vedran Kovacevic             91 9999    41.29                    1:28.10

      Simklubben Elfsborg            SWE

  7. William Artonius             91 9999    42.18                    1:29.22

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  8. Jonatan Gamerov              91 9999    42.93                    1:30.52

      Örebro Simallians              SWE

  9. Daniel Nilsson               91 9999    42.89                    1:31.54

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 10. Andreas Linnerud             91 9999    42.49                    1:32.37

      Baerumsvömmerne                NOR

 11. Daniel Nyberg                91 9999    43.16                    1:32.59

      Västerås Simsällskap           SWE

 12. Alexander Pettersson         91         43.86                    1:33.09

      Lysekils Simsällskap           SWE

 13. Fredrik Wallin               91 9999    44.43                    1:33.11

      Väsby Simsällskap              SWE

 14. Robert Palosaari             92 9999    43.99                    1:33.59

      Väsby Simsällskap              SWE

 15. Linus Kanth                  91 9999    44.96                    1:34.73

      Västerås Simsällskap           SWE

 16. Joel Vikner                  91 9999    45.57                    1:34.85

      Västerås Simsällskap           SWE

 17. Anton Vikander               91 9999    45.50                    1:35.42

      Simklubben Elfsborg            SWE

 18. Adam Schön-Svensson          91 9999    45.32                    1:35.47

      Simklubben Ran                 SWE

 19. Tommie Lunde Andersen        91 9999    45.04                    1:35.57

      S 71                           SWE

 20. Simon Vestin                 92         44.64                    1:36.25

      Karlstads Simsällskap          SWE

 21. Axel Gårdström               91         45.90                    1:37.18

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 22. André Frodlund               92 9999    46.29                    1:37.49

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 23. Dennis Jönsson               91 1186    46.87                    1:37.59

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 24. Marcus Ohrlander             92 9999    45.86                    1:37.76

      Landskrona Simsällskap         SWE

 25. Aleksander Bjerke            91 9999    45.37                    1:38.85

      Baerumsvömmerne                NOR

 26. Andreas Wejnerup             92 9999    45.67                    1:39.00

      Simklubben Ran                 SWE

 27. Gulliver Koch                92         46.70                    1:39.45

      Skäret Simsällskap             SWE

 28. Johan Nordén                 91 9999    46.80                    1:39.63

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 29. Andreas Svensson             93 9999    49.07                    1:39.67

      Simklubben Ran                 SWE

 30. David Berger                 91 9999    47.36                    1:39.95

      Simavdelningen 1902            SWE

 31. Jonas Jonsson                91         46.13                    1:40.65

      Varbergs Sim                   SWE

 32. Simon Berglund               91 9999    47.73                    1:40.76

      Väsby Simsällskap              SWE

 33. Tim Jarnvik                  92 9999    48.21                    1:41.36

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 34. Makis Jörgensen              92 9999    48.41                    1:41.50

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 35. Patrik Ujlaki                92 9999    47.77                    1:42.12

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Patric Kartberg              92 9999    48.30                    1:43.10

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 37. Zeth Johnsson                91 1183    49.36                    1:45.35

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 38. Dennis Protic                92 9999    50.20                    1:48.25

      S 71                           SWE

     Andreas Hemström             91 9999                                 DSQ

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Martin Jeffsell              91 9999                                 DSQ

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 

   GREN: 3  100m FRISIM FLICKOR 12    FÖRSÖK    SPONSOR: Liseberg

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Kristina Lundberg            91         30.60                    1:03.92

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  2. Elin Törnbladh               91 9999    31.49                    1:04.96

      Väsby Simsällskap              SWE

  3. Alona Filippova              91         32.09                    1:06.19

      Skövde Simsällskap             SWE

  4. Melissa Österlund            91 9999    32.04                    1:06.32

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Sofie Olsson                 91         31.98                    1:06.61

      Karlstads Simsällskap          SWE

  6. Josefine Molin               91 9999    32.50                    1:07.22

      Grums Simsällskap              SWE

  7. Nina Arnesen                 91 9999    32.47                    1:07.95

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  8. Caroline Nilsson             91 9999    32.64                    1:08.32

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  9. Elin Svensson                91         33.33                    1:09.73

      Simklubben Götene              SWE

 10. Sandra Williamsson           91 9999    33.18                    1:10.15

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 11. Sara Crifält                 91 9999    33.59                    1:10.31

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 12. Linn Leo                     91 9999    34.19                    1:11.03

      Alingsås SLS                   SWE

 13. Viktoria Westerberg          91 9999    34.59                    1:11.12

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Jacqueline Håkansson         91 9999    34.42                    1:11.22

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 15. Frida Hörbäck                91         34.72                    1:11.42

      Varbergs Sim                   SWE

 16. Malin Andersson              91 9999    34.43                    1:11.50

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 17. Amanda Severinsson           91         34.50                    1:11.64

      Skäret Simsällskap             SWE

 18. Amanda Rutqvist              91 9999    33.89                    1:11.82

      Göteborg Sim                   SWE

 19. Sandra Hafström              91 9999    34.11                    1:12.06

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 20. Frida Andersson              91         33.66                    1:12.19

      Uddevalla Simförening          SWE

 21. Matilda Åhlström             91 9999    34.98                    1:12.30

      Bollnäs Simsällskap            SWE

 22. Deniese Thorvaldsson         91 9999    34.25                    1:12.36

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 23. Sofia Berggren               91 9999    34.84                    1:12.73

      Västerås Simsällskap           SWE

     Anna Ottosson-Bixo           91 9999    34.41                    1:12.73

      Västerås Simsällskap           SWE

 25. Sara Bergström               91 9999    34.02                    1:12.74

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 26. Linda Pettersson             91 9999    34.94                    1:12.79

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 27. Klara Andersson              91 9999    34.97                    1:12.81

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 28. Yasmine Zabihi               91 9999    35.68                    1:13.58

      Simavdelningen 1902            SWE

 29. Caroline Lundgren            91         35.07                    1:13.71

      Karlshamns Simklubb            SWE

 30. Linn Nordberg                91 9999    34.77                    1:13.93

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 31. Maria Hedwall                91         35.68                    1:14.51

      Karlstads Simsällskap          SWE

 32. Susanna Gunnarsson           91 9999    35.52                    1:14.85

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 33. Mie Axen                     91 9999    37.27                    1:15.48

      Simavdelningen 1902            SWE

 34. Marie Ylönen                 91 9999    36.56                    1:15.58

      Västerås Simsällskap           SWE

 35. Janni Saltarski              91 9999    35.37                    1:15.73

      Landskrona Simsällskap         SWE

 36. Beatrice Fors                91 9999    36.06                    1:15.95

      Örebro Simallians              SWE

 37. Sofia Börjesson              91         36.09                    1:16.85

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 38. Natalie Mirsch               91         37.69                    1:17.47

      Simklubben 1970                SWE

 39. Daniella Lange               91 9999    36.20                    1:18.15

      Simklubben Elfsborg            SWE

 40. Hanna Hagström               91 9999    37.84                    1:20.77

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 4  100m FRISIM POJKAR 13     FÖRSÖK    SPONSOR: Tholin&Larsson-gruppen

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Ponthus Sandell              90 9999    27.42                      58.25

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  2. Christoffer Wallin           90 9999    29.17                    1:00.16

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  3. Esa Virtanen                 90 9999    29.58                    1:01.61

      Simavdelningen 1902            SWE

  4. Kevin Zetterman              90         29.29                    1:01.73

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

  5. Andreas Nilsson              90 9999    29.65                    1:01.86

      Simklubben Ran                 SWE

  6. Mattias Carlsson             90         30.86                    1:03.97

      Simklubben Götene              SWE

  7. Anders Harnebrandt           90 9999    31.26                    1:04.37

      Simavdelningen 1902            SWE

  8. Henrik Toll                  90 9999    30.46                    1:04.41

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  9. Christoffer Ohlsson          90 9999    30.96                    1:04.70

      S 71                           SWE

 10. Martin Mirkovic              90 9999    31.00                    1:04.79

      Simklubben Ran                 SWE

 11. Sebastian Petersfeldt        90         31.15                    1:05.51

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 12. Nicklas Lindroth             90 9999    31.44                    1:06.60

      Göteborg Sim                   SWE

 13. Alexander Zimmerman          90 9999    31.86                    1:06.80

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 14. Jimmy  Weidman               90 9999    32.03                    1:06.94

      Simavdelningen 1902            SWE

 15. Petter Lindahl               90 9999    31.67                    1:07.17

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 16. Filip Brännström             90 9999    31.96                    1:07.64

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 17. Johan Sandberg               90 9999    33.01                    1:08.12

      Väsby Simsällskap              SWE

 18. Philip Carlsson              90 9999    32.43                    1:08.30

      Alingsås SLS                   SWE

 19. Erik Svensson                90 9999    32.78                    1:08.39

      Simklubben Ran                 SWE

 20. Mikael Larsson               90 9999    33.11                    1:09.52

      Västerås Simsällskap           SWE

 21. Fredrik Hellström            90 9999    33.98                    1:09.56

      Väsby Simsällskap              SWE

 22. Jakob Branger                90 9999    33.55                    1:09.90

      Västerås Simsällskap           SWE

 23. Emil Davidsson               90 1181    33.51                    1:10.12

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 24. John Gunnarsson              90 9999    33.09                    1:10.15

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 25. Sebastian Rosengren          90 9999    33.36                    1:10.22

      Simklubben Elfsborg            SWE

 26. Joakim Tevell                90         35.05                    1:10.90

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 27. Oskar Gustavsson             90 9999    33.32                    1:11.07

      Simklubben Elfsborg            SWE

 28. Andreas Exner                90 9999    33.90                    1:11.35

      Simklubben Elfsborg            SWE

 29. Patrik Forsberg              90         34.46                    1:11.78

      Simklubben Götene              SWE

 30. Pål B. Mortensen             90 9999    34.56                    1:11.91

      Stavanger Svömme Club          NOR

 31. Andreas Fürst                90 9999    34.75                    1:12.52

      Väsby Simsällskap              SWE

 32. Marcus Mårtensson            90 9999    34.25                    1:12.76

      Kristianstads SLS              SWE

 33. Tim Garding                  90 9999    34.77                    1:12.86

      Väsby Simsällskap              SWE

 34. Erik Christensson            90 9999    34.30                    1:13.20

      Simklubben Ran                 SWE

 35. Tobias Lundkvist             90 9999    35.96                    1:14.02

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Mehdi Cherkaoui              90 9999    35.45                    1:14.68

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 37. Siqi Luki Zhao               90 9999    35.81                    1:15.98

      Göteborg Sim                   SWE

 38. Daniel Gunnarsson            90 9999    35.25                    1:16.50

      S 71                           SWE

     Benjamin Jansson             90         35.49                    1:16.50

      Karlstads Simsällskap          SWE

 40. Johan Melin                  90 9999    36.43                    1:17.39

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 5  100m FJÄRILSIM FLICKOR 13 FÖRSÖK    SPONSOR: Flying Flerp

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Matilda Möller               90 5800    32.74                    1:11.40

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  2. Linn Arvidsson               90         34.00                    1:13.09

      Simklubben Götene              SWE

  3. Josephine Wiberg             90 7302    34.79                    1:15.00

      S 71                           SWE

  4. Amanda Eversholt             90 9999    34.03                    1:15.09

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  5. Laura Tovaria                90 9999    34.50                    1:15.79

      Simklubben Ran                 SWE

  6. Louise Lantz                 90         34.73                    1:16.03

      Skövde Simsällskap             SWE

  7. Jenny Palm                   90         35.86                    1:16.10

      Varbergs Sim                   SWE

  8. Matilda Hagström             90 9999    36.30                    1:16.26

      Alingsås SLS                   SWE

  9. Emmy Lennartsson             90         35.24                    1:16.99

      Karlshamns Simklubb            SWE

 10. Sabina Eriksson              90 9999    35.74                    1:17.33

      Väsby Simsällskap              SWE

 11. Isabelle Höglund             90 9999    34.64                    1:17.48

      Alingsås SLS                   SWE

 12. Anna Kördel                  90         35.50                    1:17.64

      Karlshamns Simklubb            SWE

 13. Petra Boyacioglu             90 9999    35.22                    1:17.85

      Västerås Simsällskap           SWE

 14. Amanda Kahlin                90 9999    37.27                    1:18.58

      Västerås Simsällskap           SWE

 15. Sara Nicklasson              90 9999    36.02                    1:18.87

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 16. Linnea Bihlar                90 9999    36.94                    1:18.92

      Väsby Simsällskap              SWE

 17. Evelina Karlsson             90 9999    35.80                    1:19.05

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 18. Petronella Edwarsson         90 9999    37.17                    1:19.30

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 19. Linn Hultgren                90 9999    37.90                    1:20.80

      Landskrona Simsällskap         SWE

 20. Olivia Liahaugen-Flensbur    90 6708    37.21                    1:20.94

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 21. Anna Kjällberg               90 9999    37.10                    1:21.36

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 22. Annika Ferm                  90         36.06                    1:21.80

      Skäret Simsällskap             SWE

 23. Andreja Ladan                90 9999    37.36                    1:22.14

      Simklubben Ran                 SWE

 24. Frida Ericsson               90 9999    37.64                    1:22.23

      Alingsås SLS                   SWE

 25. Cecilia Johansson            90 9999    37.41                    1:22.57

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 26. Ida Nord                     90 9999    37.89                    1:23.07

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 27. Caroline Ohrlander           90 9999    37.94                    1:23.29

      Landskrona Simsällskap         SWE

 28. Caroline Wejnerup            90 9999    37.37                    1:23.40

      Simklubben Ran                 SWE

 29. Josefin Jorlöv               90 9999    40.91                    1:24.91

      Alingsås SLS                   SWE

 30. Viktoria Raneby              90 9999    39.48                    1:24.97

      Simklubben Elfsborg            SWE

 31. Veronica Brännfeldt          90 7548    37.90                    1:25.04

      Åmåls Simsällskap              SWE

 32. Emma Ahl                     90 9999    37.36                    1:25.21

      Kristianstads SLS              SWE

 33. Sara Gustavsson              90         38.29                    1:25.27

      Deje Simsällskap               SWE

 34. Caroline Carlsson            90 9999    39.59                    1:26.28

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 35. Hanna Andersson              90 9999    38.63                    1:26.33

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Hanna Larsson                90 9999    39.13                    1:27.37

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 37. Amanda Ax                    90 9999    41.26                    1:30.80

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

     Kristine Mella               90 9999                              AVBRÖT

      Baerumsvömmerne                NOR

     Kajsa Strömgren              90 5747                                 DSQ

      Karlshamns Simklubb            SWE

     Linnéa Turesson              90 5686                                 DSQ

      Karlshamns Simklubb            SWE

 

   GREN: 6  100m FJÄRILSIM POJKAR 14  FÖRSÖK    SPONSOR: Office

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joakim Bakklund              89 9999    29.84                    1:03.70

      Simklubben Ran                 SWE

  2. David Larsson                89         28.83                    1:05.46

      Skäret Simsällskap             SWE

  3. Joakim Holmström             89 3056    31.77                    1:06.98

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  4. Björn Gunnarsson             89 9999    30.50                    1:07.12

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  5. Charlie Garding              89 9999    31.02                    1:07.43

      Väsby Simsällskap              SWE

  6. Jonathan Alestam             89 9999    31.49                    1:07.49

      Simklubben Ran                 SWE

  7. Lukas Gamerov                89 2974    32.17                    1:07.97

      Örebro Simallians              SWE

  8. Johan Cederlöf               89 9999    31.76                    1:08.52

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Öystein Hetland              89 9999    32.27                    1:09.06

      Baerumsvömmerne                NOR

 10. Dennis Gnutek                89 9999    32.32                    1:09.98

      Simavdelningen 1902            SWE

 11. Jeton Aliu                   89 9999    33.07                    1:11.68

      Västerås Simsällskap           SWE

 12. Linus Börjesson              89         32.09                    1:12.44

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 13. Deniz Hekmati                89 9999    34.26                    1:13.37

      Simavdelningen 1902            SWE

 14. Erik Johansson               89 9999    33.51                    1:13.43

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 15. Christian Helgesson          89 2904    32.95                    1:13.76

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 16. Mattias Thorsell             89         34.01                    1:13.86

      Skövde Simsällskap             SWE

 17. Anton Klarén                 89 9999    35.35                    1:16.02

      Landskrona Simsällskap         SWE

 18. Christian Dimell             89 0647    34.68                    1:16.06

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 19. Marcus Andersson             89         36.33                    1:18.30

      Skäret Simsällskap             SWE

 20. Henrik Eriksson              89 9999    35.64                    1:20.06

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 21. Erik Löfgren-Bengtson        89 9999    37.83                    1:21.44

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 22. Robin Lindgren               89 9999    35.37                    1:21.45

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 23. Patrik Persson               89 9999    36.77                    1:21.53

      Göteborg Sim                   SWE

 24. Martin Nordkvist             89 9999    37.25                    1:21.79

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 25. Robin Hartin                 89 9999    35.37                    1:23.21

      Grums Simsällskap              SWE

 26. Gustav Zaphf                 89 9999    34.00                    1:23.48

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 27. Oskar Odervall               89 1188    38.47                    1:23.49

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 28. Jacob Ahnstedt               89 9999    37.20                    1:24.13

      Simklubben Elfsborg            SWE

 29. Philip Lantz                 89 9999    38.54                    1:24.25

      Simklubben Ran                 SWE

 30. Mikael Wåhlin                89 9999    38.51                    1:25.34

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 31. Marcus Engsryd               89 9999    39.32                    1:25.50

      Simklubben Vänersborg          SWE

 32. Nicklas Åkerlund             89 9999    38.77                    1:27.00

      Simklubben Elfsborg            SWE

 33. Benjamin Moll                89 9999    39.24                    1:27.56

      Örebro Simallians              SWE

 34. Tobias Stranne               89 9999    41.46                    1:29.32

      Göteborg Sim                   SWE

 35. Carl Hagman                  89 9999    40.81                    1:34.06

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 36. Oscar Lejon-Leonardsson      89 9999    43.20                    1:34.97

      Grums Simsällskap              SWE

     Eirik Undseth Hansen         89 9999                              AVBRÖT

      Baerumsvömmerne                NOR

     Pelle Gidlöv                 89 9999                                 DSQ

      Alingsås SLS                   SWE

     Peter Grundell               89                                      DSQ

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

     Jimmy Klausner-Waldesjö      89 9999                                 DSQ

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 7  100m RYGGSIM FLICKOR14-15 FÖRSÖK    SPONSOR: Mitsubishi Electric

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Elin Harnebrandt             88 7052    31.87                    1:06.50

      Simavdelningen 1902            SWE

  2. Matilda Larsson              88         34.12                    1:10.28

      Skäret Simsällskap             SWE

  3. Sandra Kirstein              89 7179    33.61                    1:10.54

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  4. Sara Englund                 88 7099    34.43                    1:10.57

      Stockholmspolisens IF          SWE

  5. Hanna Yttring                88 9999    34.46                    1:10.85

      Göteborg Sim                   SWE

  6. Kamilla Johansson            89         35.17                    1:11.11

      Simklubben Götene              SWE

  7. Elin Sundström               88 7097    34.70                    1:12.61

      Stockholmspolisens IF          SWE

  8. Johanna Södervik             89 9999    35.77                    1:12.96

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Anna Isberg                  88         34.49                    1:13.10

      Gävle Simsällskap              SWE

 10. Jennie Ibstedt               89 6694    35.21                    1:13.24

      Västerås Simsällskap           SWE

 11. Matilda Nilsson              88 7793    35.44                    1:13.40

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 12. Rebecca Alexandersson        89 9999    35.18                    1:13.55

      Väsby Simsällskap              SWE

 13. Amanda Landgren              89 9999    35.86                    1:13.56

      Landskrona Simsällskap         SWE

 14. Nanna Rask                   89         35.45                    1:13.73

      Karlstads Simsällskap          SWE

 15. Lisa Blomgren                88 9999    35.50                    1:14.28

      Göteborg Sim                   SWE

 16. Julia Larsson                88 9999    36.85                    1:14.74

      Simklubben Vänersborg          SWE

 17. Maria Lundberg               88 6414    36.16                    1:15.04

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 18. Meriel Spångberg             88 7178    36.47                    1:15.27

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 19. Isabel Svensson              89 5849    36.33                    1:15.29

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 20. Julia Olsson                 89         36.75                    1:15.47

      Varbergs Sim                   SWE

 21. Madeleine Eriksson           89 9999    36.32                    1:15.58

      Västerås Simsällskap           SWE

 22. Sofia Lång                   89         36.50                    1:15.75

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 23. Camilla Henningsson          88         36.36                    1:15.90

      Skäret Simsällskap             SWE

 24. Anna Vasic                   89 9999    36.39                    1:16.01

      Simklubben Ran                 SWE

 25. Maja Jensen                  88 7181    37.13                    1:16.09

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 26. Kim Gutestam                 89 9999    37.19                    1:16.10

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 27. Alvhilde Morken              89 9999    37.22                    1:16.19

      Stavanger Svömme Club          NOR

     Eva-Lina Dahlén              88 7231    37.00                    1:16.19

      Alingsås SLS                   SWE

 29. Tonje E. Langvik             89 9999    37.13                    1:16.26

      Stavanger Svömme Club          NOR

 30. Elin Glaser                  88 9999    36.52                    1:16.31

      Väsby Simsällskap              SWE

 31. Frida Dahlborg               89         36.26                    1:16.36

      Uddevalla Simförening          SWE

 32. Emelie Jansson               89 5850    37.49                    1:16.48

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 33. Sofie Nilsson                88 5921    37.80                    1:17.70

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 34. Nicolina Nordén              89 9999    37.37                    1:17.80

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 35. Rebecca Green                89         37.28                    1:17.83

      Simklubben Götene              SWE

 36. Caroline Andersson           89 9999    37.40                    1:17.90

      Kristianstads SLS              SWE

 37. Julia Liahaugen-Flensburg    89 6099    37.07                    1:18.27

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 38. Nicole Stedt                 89         37.99                    1:18.48

      Gävle Simsällskap              SWE

 39. Johanna Lundin               88 9999    37.36                    1:19.33

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 8  100m RYGGSIM POJKAR 15-16 FÖRSÖK    SPONSOR: Österbergs

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joachim Wiking               87 0490    30.50                    1:02.81

      Örebro Simallians              SWE

  2. Robin Andréasson             88 1389    31.11                    1:03.91

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  3. Nikola Stojmenovic           88 0646    31.20                    1:04.40

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  4. Erik Larsson                 87         31.15                    1:04.89

      Uddevalla Simförening          SWE

  5. Kristian Mandel              87         31.51                    1:05.40

      Skäret Simsällskap             SWE

  6. Marcus Tuomela               88 9999    32.39                    1:06.43

      Göteborg Sim                   SWE

  7. Mikael Karlsson              87 3946    32.35                    1:06.80

      Stockholmspolisens IF          SWE

  8. Kristoffer Fürst             88 9999    32.83                    1:06.83

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Caj Andersson                88         31.94                    1:06.90

      Skäret Simsällskap             SWE

 10. Mikael Ståhle                87 9999    32.24                    1:06.99

      Västerås Simsällskap           SWE

 11. Sebastian Bertholdsson       88 9999    32.92                    1:07.82

      Örebro Simallians              SWE

 12. Erik Bengtsson               87 9999    33.51                    1:08.04

      Landskrona Simsällskap         SWE

 13. Andreas Fosmo                88 9999    33.29                    1:08.13

      Baerumsvömmerne                NOR

 14. Jonas Pedersen-Hardebrant    88 9999    33.25                    1:08.34

      Simklubben Ran                 SWE

 15. Rickard Häggström            87 2397    33.17                    1:09.12

      Stockholmspolisens IF          SWE

 16. Georg Schancke Eikeland      87 9999    34.06                    1:09.62

      Baerumsvömmerne                NOR

 17. Kristian Fossum              87         33.79                    1:09.69

      Vestkantsvömmerne              NOR

 18. Anders Romberg               87 3057    33.58                    1:10.32

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 19. Karl Åhs                     88         34.76                    1:10.89

      Skövde Simsällskap             SWE

 20. Erik Sivedal                 87 9999    34.32                    1:11.08

      Simklubben Elfsborg            SWE

 21. Fredrik Christensson         88 9999    35.31                    1:11.10

      Simklubben Ran                 SWE

 22. Johan Lantz                  87 9999    34.94                    1:12.03

      Väsby Simsällskap              SWE

 23. Christian Johansson          88         34.71                    1:12.10

      Varabygdens Simsällskap        SWE

     Jesper Wallhoff              88 1105    34.94                    1:12.10

      Ängelholms Simsällskap         SWE

     Joakim Jonasson              87 9999    34.85                    1:12.10

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Jesper Åkesson               88 9999    35.06                    1:12.10

      Simklubben Ran                 SWE

 27. Tobias Lagström              87         35.51                    1:12.22

      Simklubben 1970                SWE

 28. Sebastian Kindström          87 9999    34.89                    1:12.23

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Tim Arnesen                  87 1390    35.12                    1:12.49

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 30. Niklas Judell                87         34.85                    1:12.65

      Karlstads Simsällskap          SWE

 31. Jens Egemalm                 87         35.37                    1:13.15

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 32. Fredrik Thool                87         35.09                    1:13.21

      Skövde Simsällskap             SWE

 33. Oleg Filipov                 88         35.11                    1:13.25

      Skövde Simsällskap             SWE

 34. Daniel Lorentzon             88         35.11                    1:13.64

      Skäret Simsällskap             SWE

 35. Alexander Mokkelbost         87 9999    36.10                    1:14.47

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 36. Jacob Adamowicz              88 9999    35.83                    1:14.48

      Landskrona Simsällskap         SWE

 37. Adam Lindroth                88         36.01                    1:14.53

      Skäret Simsällskap             SWE

 38. Mattias Kahlin               87 9999    36.51                    1:14.77

      Västerås Simsällskap           SWE

 39. Hampus Skystedt              87         35.99                    1:14.99

      Karlstads Simsällskap          SWE

 40. Daniel Ståhl                 87 9999    35.83                    1:15.64

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 

   GREN: 9  50m FRISIM FLICKOR 16-17  FÖRSÖK    SPONSOR: Weiner Redovisning

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Nelly Nilsson                87 5653                               27.92

      Kristianstads SLS              SWE

  2. Lisa Levin                   87                                    27.95

      Varbergs Sim                   SWE

  3. Johanna Rudbäck              87 7051                               28.20

      Simavdelningen 1902            SWE

  4. Cecilia Wästborn             86 6276                               28.37

      Västerås Simsällskap           SWE

  5. Sofia Hjalmarsson            86                                    28.49

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  6. Elin Ericson                 86 7616                               28.50

      Väsby Simsällskap              SWE

  7. Malin Dahlgren               86 6499                               28.73

      Västerås Simsällskap           SWE

  8. Petra Hallberg               87 5500                               28.77

      Västerås Simsällskap           SWE

  9. Anne Lene Klingberg          86                                    28.94

      Vestkantsvömmerne              NOR

 10. Emmy Gellerstedt             86 5469                               29.17

      Örebro Simallians              SWE

 11. Sissela Bruksås              86 5024                               29.33

      Göteborg Sim                   SWE

 12. Desiree Sverin Österberg     87 5168                               29.37

      Stockholmspolisens IF          SWE

 13. Pantea Fard                  87 5048                               29.38

      Kristianstads SLS              SWE

 14. Therese Severinsson          86                                    29.41

      Skäret Simsällskap             SWE

 15. Kajsa Lyckander              87 5392                               29.42

      Kristianstads SLS              SWE

 16. Angelica Källgren            87 7050                               29.51

      Simavdelningen 1902            SWE

 17. Bodil Hermansson             87 5590                               29.52

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 18. Sanna Kårebrand              87                                    29.54

      Skäret Simsällskap             SWE

 19. Linda Eliasson               87                                    29.75

      Simklubben 1970                SWE

 20. Johanna Svensson             87 5848                               29.76

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 21. Frida Hagen                  86 5498                               29.82

      Västerås Simsällskap           SWE

 22. Carolina Lindroth            86 9999                               29.85

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 23. Josefina Gerhardsson         86                                    29.95

      Varbergs Sim                   SWE

 24. Carolina Andersson           87 5852                               29.97

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 25. Malin Granlund               87 6773                               30.01

      Väsby Simsällskap              SWE

 26. Alexandra Källström          87                                    30.02

      Varbergs Sim                   SWE

 27. Josefine Bengtsson           87                                    30.08

      Skäret Simsällskap             SWE

     Charlotte Malmros            87                                    30.08

      Karlstads Simsällskap          SWE

 29. Mia Brödreskift              86 9999                               30.20

      Baerumsvömmerne                NOR

 30. Camilla Larsson              87 9999                               30.21

      Alingsås SLS                   SWE

 31. Martina Steen                87                                    30.25

      Skäret Simsällskap             SWE

 32. Ida Granlund                 87 6906                               30.36

      Stockholmspolisens IF          SWE

 33. Caroline Forslund            87 9999                               30.45

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 34. Ulrika Kjellemar             86 9999                               30.50

      Filipstads Simklubb            SWE

 35. Sophie Kanerva               87                                    30.52

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 36. Ida Pålsson                  86 6332                               30.54

      Göteborg Sim                   SWE

 37. Ulrica Johansson             87 9999                               30.62

      Simklubben Elfsborg            SWE

 38. Emelie Johansson             87 7276                               30.70

      Melleruds Simklubb             SWE

 39. Kim Kessler                  87                                    30.75

      Karlstads Simsällskap          SWE

     Jonna Dagliden               86 9999                               30.75

      Göteborg Sim                   SWE

 41. Emma Larsson                 87 7792                               30.85

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 42. Jenny Skoglund               87 9999                               30.91

      Simklubben Vänersborg          SWE

 43. Linnea Rydenstam             87 9999                               31.03

      Alingsås SLS                   SWE

 44. Madeleine Nykvist            87                                    31.06

      Simklubben 1970                SWE

 45. Lisa Niklasson               87 9999                               31.09

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 46. Miriam Naess                 87 9999                               31.12

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 47. Hanna Portin                 86                                    31.19

      Gävle Simsällskap              SWE

 48. Charlotte Andersson          86 5232                               31.23

      Stockholmspolisens IF          SWE

 49. Nina Larsson                 87 9999                               31.29

      Göteborg Sim                   SWE

     Lina Dahl                    87 9999                               31.29

      Simklubben Ran                 SWE

 51. Stephanie Hertzman           86 9999                               31.31

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 52. Christin Lindgren            86                                    31.41

      Varbergs Sim                   SWE

 53. Marie Emmesjö                86                                    31.73

      Karlstads Simsällskap          SWE

 54. Anne Mette Halle             86 9999                               31.82

      Baerumsvömmerne                NOR

 55. Elin Eriksson                87 5350                               32.04

      Filipstads Simklubb            SWE

 56. Randi Gaasvik                87 9999                               32.13

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 57. Thalin Baastad               86                                    32.21

      Baerumsvömmerne                NOR

 58. Sofie Börjesson              87                                    32.31

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 59. Kristina Sjölander           87 9999                               32.37

      Simklubben Ran                 SWE

 60. Martina Ekstedt              87 9999                               32.57

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 10 50m FRISIM POJKAR 17-18   FÖRSÖK    SPONSOR: Poseidon Industri AB

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Erik Samuelsson              85 2948                               24.02

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Erik Ivinger                 86 0194                               24.54

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  3. Jonas Boström                85 2564                               24.65

      Göteborg Sim                   SWE

  4. Michael Kostesic             86 0641                               24.67

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  5. Marcus Czövek                85 4790                               24.95

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  6. Magnus Rönnbrant             85                                    25.12

      Skäret Simsällskap             SWE

  7. Sebastian Kammerling         86                                    25.19

      Gävle Simsällskap              SWE

  8. Max Nelson                   86 1388                               25.28

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  9. Pontus Renholm               86 0518                               25.32

      Stockholmspolisens IF          SWE

 10. Victor Västernäs             86 9999                               25.35

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 11. Alexander Dale Oen           85                                    25.75

      Vestkantsvömmerne              NOR

 12. Andreas Engström             85 0092                               25.88

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Jing-Sheng Vien              86 0046                               26.05

      Kristianstads SLS              SWE

 14. Johan Vakoniemi              85 2394                               26.07

      Stockholmspolisens IF          SWE

 15. Peter Kebke                  85 9999                               26.10

      Göteborg Sim                   SWE

 16. Johan Dahlgren               86                                    26.24

      Gävle Simsällskap              SWE

 17. Calle Hagström               86 9999                               26.27

      Örebro Simallians              SWE

 18. David Brandemark             86 9999                               26.34

      Västerås Simsällskap           SWE

 19. Per Martinsson               86                                    26.36

      Skäret Simsällskap             SWE

 20. Robin Zetterman              86                                    26.39

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 21. Kristoffer Dahlberg          85                                    26.40

      Skäret Simsällskap             SWE

 22. Johan Norén                  86 2350                               26.51

      Landskrona Simsällskap         SWE

 23. Johannes Lindroth            85 9999                               26.59

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 24. Aleksander Cvjetkovic        86 9999                               26.77

      Simavdelningen 1902            SWE

     Martin Bergh                 86                                    26.77

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 26. Mitchell Hägglund            86 0519                               26.79

      Stockholmspolisens IF          SWE

 27. Johan Lorentzon              86                                    26.90

      Skäret Simsällskap             SWE

 28. Inge Andreas Sivertsen       86                                    26.97

      Vestkantsvömmerne              NOR

     Dan Helgesson                86 2903                               26.97

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 30. Remy Vikane                  86                                    27.00

      Vestkantsvömmerne              NOR

 31. Victor Olsson                85 2766                               27.01

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 32. Linus Book                   86 9999                               27.21

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 33. Alexander Andersson          85 9999                               27.31

      Göteborg Sim                   SWE

 34. Erik Persson                 85 9999                               27.39

      Simklubben Vänersborg          SWE

 35. Linus Eklund                 86 9999                               27.45

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 36. Andreas Branell              86                                    27.46

      Varabygdens Simsällskap        SWE

     Joakim Kindholm              86 9999                               27.46

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 38. Sebastian Palmgren           86                                    27.53

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 39. Eric Brandt                  86 4791                               27.56

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

     Fredrik Persson              86 2563                               27.56

      Göteborg Sim                   SWE

 41. Börre Lamark                 85 9999                               27.59

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

 42. Mikael Persson               86 2084                               27.69

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 43. Henrik Jahre                 86 9999                               27.85

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

 44. Marcus Branell               86                                    27.99

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 45. Erlend Waernes               86 9999                               28.01

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 46. Alexander Weinhagen          85 9999                               28.04

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 47. Henrik Larsson               86 9999                               28.07

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 48. Andreas Edvardsson           86 9999                               28.10

      Göteborg Sim                   SWE

 49. Martin Andersson             85                                    28.15

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 50. Jimmy Ågren                  86 0645                               28.20

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 51. Krister Edvinsson            86                                    28.33

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 52. Oskar Thelin                 86 9999                               28.34

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 53. Alexander Bechet             86 9999                               28.42

      Simavdelningen 1902            SWE

 54. Christian Hell               86 9999                               28.69

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 55. Christian Jönsson            86 9999                               28.74

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 56. Erik Palm                    86                                    29.46

      Varbergs Sim                   SWE

 57. Marius Korsell               86 9999                               32.12

      Baerumsvömmerne                NOR

 

   GREN: 11 100m BRÖSTSIM DAMER       FÖRSÖK    SPONSOR: IT-Fabriken

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Hanna Wengrud                84 5080    35.42                    1:14.48

      Västerås Simsällskap           SWE

  2. Henriette Martinsen          85 9999    34.49                    1:14.89

      Stavanger Svömme Club          NOR

  3. Jenni Svensson               82 5041    36.07                    1:15.53

      Kristianstads SLS              SWE

  4. Angelica Borg                84 6027    35.36                    1:15.93

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  5. Malin Svensson               85 5045    35.82                    1:16.28

      Kristianstads SLS              SWE

  6. Janina Gårdensjö             84 5499    36.83                    1:18.01

      Västerås Simsällskap           SWE

  7. Nicolin Lillhage             85 5136    37.48                    1:18.72

      Göteborg Sim                   SWE

  8. Charlotte Warholm            83         37.25                    1:18.89

      Vestkantsvömmerne              NOR

  9. Sabina Halvarsson            85 5345    37.45                    1:19.56

      Filipstads Simklubb            SWE

 10. Annie Billborg               85 5208    37.91                    1:19.60

      Göteborg Sim                   SWE

 11. Therese Mattsson             85 9999    37.50                    1:19.97

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. Katarina Nordin              84 5073    37.81                    1:20.28

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Marie Elvshammar             84 7335    37.77                    1:20.51

      Simklubben Elfsborg            SWE

 14. Lina Lindgren                84         38.04                    1:21.23

      Uddevalla Simförening          SWE

 15. Anna Göransson               85 5887    38.09                    1:21.33

      Simklubben Elfsborg            SWE

 16. Karin Pettersson             85         38.44                    1:22.38

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 17. Stine Hestdal                84 9999    39.14                    1:23.02

      Baerumsvömmerne                NOR

 18. Sabina Brånn                 84 5465    39.34                    1:23.98

      Örebro Simallians              SWE

 19. Therese Bäckström            85 5468    39.59                    1:24.01

      Örebro Simallians              SWE

 20. Eva-Lotta Holmgren           84 5394    40.10                    1:25.92

      Stockholmspolisens IF          SWE

 21. Veronica Strandberg          82 9999    40.30                    1:26.33

      Melleruds Simklubb             SWE

 22. Linda Jakobsson              85         41.33                    1:27.01

      Karlstads Simsällskap          SWE

 23. Louise Niklasson             84 6934    41.22                    1:27.99

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 24. Marie Johansson              85 5737    40.84                    1:28.10

      Simklubben Elfsborg            SWE

 25. Angelique Öhman              83 5235    41.17                    1:28.72

      Stockholmspolisens IF          SWE

 26. Lisa Nykvist                 85 9999    43.55                    1:32.16

      Örebro Simallians              SWE

 27. Helena Bäck                  84 5343    44.32                    1:32.53

      Filipstads Simklubb            SWE

 28. Ida Valjus                   84 9999    46.39                    1:38.64

      Filipstads Simklubb            SWE

 29. Madeleine Eriksson           84 5344    46.51                    1:40.79

      Filipstads Simklubb            SWE

     Annica Löfstedt              82 5457                                 DSQ

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 12 100m BRÖSTSIM HERRAR      FÖRSÖK    SPONSOR: Stora Enso Packaging

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Aleksander Hetland           82 9999    31.04                    1:05.34

      Baerumsvömmerne                NOR

  2. Ole Fjörtoft                 79 9999    31.03                    1:06.12

      Baerumsvömmerne                NOR

  3. Joakim Bjärmark              82 0481    31.68                    1:06.46

      Örebro Simallians              SWE

  4. David Nordenlilja            81 3285    31.68                    1:07.38

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  5. Peter Eikeland               83 9999    32.24                    1:08.14

      Baerumsvömmerne                NOR

  6. Richard Ohlsson              84         31.75                    1:08.23

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  7. Daniel Lundberg              82         31.67                    1:08.90

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  8. Johannes Nordenstam          80 0617    31.48                    1:08.99

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Mathias Isberg               84         32.36                    1:09.69

      Gävle Simsällskap              SWE

 10. Erik Jörstad                 82 0482    32.68                    1:10.01

      Örebro Simallians              SWE

 11. Mattias Lundberg             83 0441    32.42                    1:10.31

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 12. Per Larsson                  80 1073    32.76                    1:10.55

      Uddevalla Simförening          SWE

 13. Calle Brodén                 84 0487    32.45                    1:10.58

      Örebro Simallians              SWE

 14. Markus Andersson             84 0640    32.78                    1:10.65

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 15. Tobias Gustafsson            82 0047    32.99                    1:10.92

      Kristianstads SLS              SWE

 16. Espen Rökke                  84 9999    32.93                    1:11.33

      Stavanger Svömme Club          NOR

 17. Johan Wilén                  83 2949    33.81                    1:11.63

      Väsby Simsällskap              SWE

 18. Dan Ottosson                 81         33.71                    1:12.40

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 19. Niklas Haraldsson            83 2391    34.21                    1:12.96

      Stockholmspolisens IF          SWE

 20. Jakob Rasmussen              83 1527    34.24                    1:13.44

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 21. Björnar Gaasvik              79 9999    33.87                    1:13.60

      Baerumsvömmerne                NOR

 22. Sebastian Tegnér             84 1275    33.36                    1:13.90

      Stockholmspolisens IF          SWE

 23. Henrik Åkerberg              83         33.81                    1:14.19

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 24. Kristofer Esbjörnsson        84 1524    34.60                    1:14.61

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 25. Rickard Öberg                84 9999    34.91                    1:16.18

      Landskrona Simsällskap         SWE

 26. Öystein Gaasvik              82 9999    35.46                    1:16.69

      Baerumsvömmerne                NOR

 27. Jonatan Andersson            79 9999    37.07                    1:20.14

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 13 100m FJÄRILSIM FL 11 & Y  FÖRSÖK    SPONSOR: Leif Johansson i GbgAB

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Julia Wiberg                 92 9999    38.97                    1:22.86

      S 71                           SWE

  2. Caroline Bornius             92 9999    38.15                    1:23.72

      Göteborg Sim                   SWE

  3. Jonna Persson                92 9999    39.03                    1:24.13

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  4. Sofie Åkerberg               92 9999    39.31                    1:26.25

      Landskrona Simsällskap         SWE

     Fanny Fransson               93         39.34                    1:26.25

      Karlshamns Simklubb            SWE

  6. My Fridell                   92 9999    39.67                    1:26.36

      Landskrona Simsällskap         SWE

  7. Olivia Frank                 92         39.24                    1:26.57

      Skäret Simsällskap             SWE

  8. Isabelle Landgren            92 9999    38.71                    1:29.70

      Landskrona Simsällskap         SWE

  9. Rebecka Ekelund              92 9999    41.55                    1:30.87

      Landskrona Simsällskap         SWE

 10. Louise Hultgren              92 9999    41.91                    1:31.38

      Landskrona Simsällskap         SWE

 11. Isabelle Blomqvist           92 9999    42.40                    1:31.74

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. Filippa Wallin               93 9999    40.90                    1:32.40

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 13. Julia Andersson              92 9999    42.49                    1:33.72

      S 71                           SWE

 14. Nadja Salomonsson            92 9999    42.04                    1:33.80

      Väsby Simsällskap              SWE

 15. Alexandra Helgegren          92 9999    42.56                    1:37.48

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 16. Emelie Zachrisson            92 9999    43.97                    1:38.35

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 17. Rebecca Ludwig               92 9999    43.33                    1:40.58

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 18. Elin Thelin                  93 9999    45.49                    1:46.79

      Västerås Simsällskap           SWE

 19. Emma Anzén                   93 9999    45.50                    1:47.52

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 20. Madeleine Hagelbäck          92 9999    49.24                    1:50.72

      Väsby Simsällskap              SWE

 21. Linn Karmfalk                92 9999    46.34                    1:52.19

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Miranda Bånnsgård            92 9999                                 DSQ

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 

   GREN: 14 100m FJÄRILSIM POJK. 12&Y FÖRSÖK    SPONSOR: Primär Fastighetsförv.

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joel Vikner                  91 9999    36.47                    1:19.25

      Västerås Simsällskap           SWE

  2. Viktor Andersson             91         36.10                    1:19.64

      Karlstads Simsällskap          SWE

  3. Joakim Kling                 91 9999    37.52                    1:22.19

      Örebro Simallians              SWE

  4. Alexander Elbert             91 9999    40.24                    1:23.03

      Alingsås SLS                   SWE

  5. Makis Jörgensen              92 9999    38.81                    1:24.26

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  6. Daniel Nyberg                91 9999    39.18                    1:26.76

      Västerås Simsällskap           SWE

  7. Henrik Jönsson               91 9999    38.66                    1:27.35

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  8. Hampus Eiderström-Swahn      91 9999    41.61                    1:28.83

      Simavdelningen 1902            SWE

  9. Tim Hansson                  91 9999    41.12                    1:28.85

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 10. Patrik Ujlaki                92 9999    39.21                    1:29.03

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 11. Tommie Lunde Andersen        91 9999    40.00                    1:29.19

      S 71                           SWE

 12. Vedran Kovacevic             91 9999    40.91                    1:29.32

      Simklubben Elfsborg            SWE

 13. Aleksander Bjerke            91 9999    39.88                    1:29.40

      Baerumsvömmerne                NOR

 14. Jonatan Gamerov              91 9999    40.58                    1:29.47

      Örebro Simallians              SWE

 15. Christoffer Carlsen          92 9999    42.41                    1:31.94

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 16. Marcus Ohrlander             92 9999    42.22                    1:32.11

      Landskrona Simsällskap         SWE

 17. Fredrik Wallin               91 9999    41.93                    1:32.51

      Väsby Simsällskap              SWE

 18. Andreas Hemström             91 9999    42.79                    1:33.51

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 19. André Frodlund               92 9999    44.00                    1:33.80

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 20. Niklas Axelsson              91 9999    43.80                    1:34.75

      Alingsås SLS                   SWE

 21. Anton Lagerqvist             91 9999    44.38                    1:36.05

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Simon Vestin                 92         43.02                    1:36.93

      Karlstads Simsällskap          SWE

 23. Stefan Stojmenovic           93 9999    43.81                    1:39.21

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 24. Henrik Bihlar                92 9999    43.74                    1:40.20

      Väsby Simsällskap              SWE

 25. Tim Jarnvik                  92 9999    44.02                    1:40.46

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 26. Anton Vikander               91 9999    47.75                    1:42.06

      Simklubben Elfsborg            SWE

     Henrik Svensson              91 9999                                 DSQ

      Simklubben Ran                 SWE

     Robert Palosaari             92 9999                                 DSQ

      Väsby Simsällskap              SWE

     Johan Nordén                 91 9999                                 DSQ

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

     Axel Gårdström               91                                      DSQ

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

     Daniel Nilsson               91 9999                                 DSQ

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

     Anton Nilsson                92                                      DSQ

      Karlstads Simsällskap          SWE

 

   GREN: 15 100m RYGGSIM FLICKOR 12   FÖRSÖK    SPONSOR: Kvibergs Vandrarhem

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Kristina Lundberg            91         37.67                    1:16.14

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  2. Caroline Nilsson             91 9999    37.42                    1:16.23

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  3. Josefine Molin               91 9999    37.19                    1:16.29

      Grums Simsällskap              SWE

  4. Elin Törnbladh               91 9999    37.61                    1:17.79

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Sandra Hafström              91 9999    38.34                    1:19.19

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  6. Anna Ottosson-Bixo           91 9999    38.95                    1:20.17

      Västerås Simsällskap           SWE

  7. Sandra Williamsson           91 9999    38.92                    1:20.29

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  8. Frida Andersson              91         38.12                    1:20.34

      Uddevalla Simförening          SWE

  9. Jacqueline Håkansson         91 9999    40.18                    1:20.40

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 10. Alona Filippova              91         39.30                    1:20.47

      Skövde Simsällskap             SWE

 11. Elin Svensson                91         38.76                    1:20.55

      Simklubben Götene              SWE

 12. Malin Andersson              91 9999    39.05                    1:20.81

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 13. Sara Crifält                 91 9999    39.44                    1:22.32

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Beatrice Fors                91 9999    39.46                    1:22.72

      Örebro Simallians              SWE

 15. Klara Andersson              91 9999    40.95                    1:23.68

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 16. Sofie Olsson                 91         46.21                    1:23.69

      Karlstads Simsällskap          SWE

 17. Melissa Österlund            91 9999    40.18                    1:23.75

      Väsby Simsällskap              SWE

 18. Nina Arnesen                 91 9999    39.80                    1:23.85

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 19. Frida Roos                   91 9999    40.25                    1:23.92

      Landskrona Simsällskap         SWE

 20. Amanda Severinsson           91         41.40                    1:24.55

      Skäret Simsällskap             SWE

 21. Elin Weiner                  91 9999    41.43                    1:24.91

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Sofia Berggren               91 9999    41.96                    1:25.04

      Västerås Simsällskap           SWE

 23. Ann-Kristin Karlsson         91         42.46                    1:25.15

      Varbergs Sim                   SWE

 24. Amanda Rutqvist              91 9999    40.76                    1:25.21

      Göteborg Sim                   SWE

 25. Viktoria Westerberg          91 9999    41.76                    1:25.37

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Deniese Thorvaldsson         91 9999    41.57                    1:26.43

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 27. Linn Leo                     91 9999    40.67                    1:26.46

      Alingsås SLS                   SWE

 28. Susanna Gunnarsson           91 9999    42.05                    1:26.62

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Frida Hörbäck                91         42.81                    1:26.73

      Varbergs Sim                   SWE

 30. Sara Bergström               91 9999    42.80                    1:27.21

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 31. Elise Löfgren                91 9999    42.91                    1:27.84

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 32. Matilda Åhlström             91 9999    43.52                    1:28.03

      Bollnäs Simsällskap            SWE

 33. Natalie Mirsch               91         44.48                    1:30.88

      Simklubben 1970                SWE

 34. Lisa Wessberg                91         43.72                    1:31.28

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 35. Linda Pettersson             91 9999    45.03                    1:32.57

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 36. Marie Ylönen                 91 9999    45.68                    1:32.99

      Västerås Simsällskap           SWE

 37. Maria Hedwall                91         45.56                    1:33.25

      Karlstads Simsällskap          SWE

     Louise Christensson          91 9999                                 DSQ

      Simklubben Ran                 SWE

 

   GREN: 16 100m RYGGSIM POJKAR 13    FÖRSÖK    SPONSOR: Bellis växtmiljö

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Christoffer Wallin           90 9999    32.98                    1:07.92

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  2. Ponthus Sandell              90 9999    33.13                    1:08.71

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  3. Andreas Nilsson              90 9999    33.41                    1:08.96

      Simklubben Ran                 SWE

  4. Anders Harnebrandt           90 9999    34.25                    1:09.94

      Simavdelningen 1902            SWE

  5. Nicklas Lindroth             90 9999    34.60                    1:11.52

      Göteborg Sim                   SWE

  6. Mattias Carlsson             90         35.59                    1:11.61

      Simklubben Götene              SWE

  7. Esa Virtanen                 90 9999    35.16                    1:12.96

      Simavdelningen 1902            SWE

  8. Jimmy  Weidman               90 9999    35.22                    1:13.51

      Simavdelningen 1902            SWE

  9. Alexander Zimmerman          90 9999    35.25                    1:13.90

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 10. Jakob Branger                90 9999    36.67                    1:14.91

      Västerås Simsällskap           SWE

 11. Sebastian Petersfeldt        90         37.71                    1:16.01

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 12. Henrik Toll                  90 9999    36.54                    1:16.59

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 13. Sebastian Rosengren          90 9999    36.73                    1:16.72

      Simklubben Elfsborg            SWE

 14. Karl Rundstedt               90 9999    37.26                    1:17.21

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 15. Mikael Larsson               90 9999    37.68                    1:17.56

      Västerås Simsällskap           SWE

 16. Martin Mirkovic              90 9999    37.73                    1:18.33

      Simklubben Ran                 SWE

 17. Christoffer Ohlsson          90 9999    38.28                    1:18.40

      S 71                           SWE

 18. Philip Carlsson              90 9999    40.24                    1:20.90

      Alingsås SLS                   SWE

 19. John Gunnarsson              90 9999    39.00                    1:21.25

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 20. Erik Svensson                90 9999    39.26                    1:21.44

      Simklubben Ran                 SWE

 21. Filip Brännström             90 9999    39.57                    1:21.49

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 22. Andreas Exner                90 9999    39.80                    1:21.58

      Simklubben Elfsborg            SWE

 23. Oskar Gustavsson             90 9999    40.15                    1:21.95

      Simklubben Elfsborg            SWE

 24. Tim Garding                  90 9999    40.88                    1:22.74

      Väsby Simsällskap              SWE

 25. Fredrik Hellström            90 9999    41.21                    1:23.83

      Väsby Simsällskap              SWE

 26. Emil Davidsson               90 1181    40.64                    1:23.92

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 27. Tobias Lundkvist             90 9999    40.70                    1:24.22

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 28. Patrik Forsberg              90         41.23                    1:24.48

      Simklubben Götene              SWE

 29. Joakim Tevell                90         42.77                    1:25.06

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 30. Kevin Zetterman              90         41.06                    1:25.44

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 31. Marcus Mårtensson            90 9999    41.77                    1:26.43

      Kristianstads SLS              SWE

 32. Siqi Luki Zhao               90 9999    42.52                    1:26.85

      Göteborg Sim                   SWE

 33. Erik Christensson            90 9999    43.44                    1:26.98

      Simklubben Ran                 SWE

 34. Andreas Fürst                90 9999    41.79                    1:27.46

      Väsby Simsällskap              SWE

 35. Petter Söndenå               90 9999    42.46                    1:27.71

      Stavanger Svömme Club          NOR

 36. Johan Sandberg               90 9999    43.60                    1:28.80

      Väsby Simsällskap              SWE

 37. Daniel Gunnarsson            90 9999    42.71                    1:29.75

      S 71                           SWE

 38. Ola Wirling-Sjölin           90 9999    43.96                    1:31.56

      Simklubben Ran                 SWE

 39. Anton Wicksell               90 9999    44.33                    1:33.67

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 40. Hugo Jakobsson               90 9999    47.05                    1:35.04

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 17 100m FRISIM FLICKOR 13    FÖRSÖK    SPONSOR: Valhalla Café

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Linnea Bihlar                90 9999    30.55                    1:03.21

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Josephine Wiberg             90 7302    30.93                    1:03.40

      S 71                           SWE

  3. Louise Lantz                 90         30.38                    1:03.63

      Skövde Simsällskap             SWE

  4. Isabelle Höglund             90 9999    30.27                    1:03.74

      Alingsås SLS                   SWE

  5. Jenny Palm                   90         31.80                    1:05.05

      Varbergs Sim                   SWE

  6. Laura Tovaria                90 9999    30.47                    1:05.25

      Simklubben Ran                 SWE

  7. Petronella Edwarsson         90 9999    31.57                    1:05.30

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  8. Veronica Brännfeldt          90 7548    31.29                    1:05.31

      Åmåls Simsällskap              SWE

  9. Matilda Hagström             90 9999    31.91                    1:05.58

      Alingsås SLS                   SWE

 10. Frida Ericsson               90 9999    31.41                    1:05.68

      Alingsås SLS                   SWE

 11. Kajsa Strömgren              90 5747    31.35                    1:06.12

      Karlshamns Simklubb            SWE

 12. Matilda Möller               90 5800    31.89                    1:06.68

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 13. Anna Kjällberg               90 9999    32.09                    1:06.73

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 14. Sandra Lakso                 90 9999    32.00                    1:06.88

      Väsby Simsällskap              SWE

 15. Petra Boyacioglu             90 9999    31.56                    1:06.92

      Västerås Simsällskap           SWE

 16. Kajsa Wahlstedt              90         32.22                    1:07.06

      Karlstads Simsällskap          SWE

 17. Linn Hultgren                90 9999    32.71                    1:07.31

      Landskrona Simsällskap         SWE

 18. Amanda Eversholt             90 9999    31.60                    1:07.33

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 19. Linn Arvidsson               90         32.35                    1:07.71

      Simklubben Götene              SWE

 20. Cecilia Johansson            90 9999    32.35                    1:07.93

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 21. Emmy Lennartsson             90         32.50                    1:08.19

      Karlshamns Simklubb            SWE

 22. Amanda Kahlin                90 9999    33.02                    1:08.22

      Västerås Simsällskap           SWE

 23. Anna Kördel                  90         33.01                    1:08.80

      Karlshamns Simklubb            SWE

 24. Elin Johansson               90         32.61                    1:08.99

      Skäret Simsällskap             SWE

 25. Sandra Olofsson              90         33.05                    1:09.16

      Lysekils Simsällskap           SWE

 26. Sara Gustavsson              90         32.81                    1:09.24

      Deje Simsällskap               SWE

 27. Petra Kessler                90         33.15                    1:09.41

      Karlstads Simsällskap          SWE

 28. Evelina Karlsson             90 9999    33.47                    1:09.72

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Angelika Johansson           90 9999    33.21                    1:09.89

      Kristianstads SLS              SWE

 30. Ida Nord                     90 9999    33.67                    1:10.37

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 31. Linnéa Turesson              90 5686    33.33                    1:10.55

      Karlshamns Simklubb            SWE

 32. Annika Ferm                  90         32.86                    1:11.12

      Skäret Simsällskap             SWE

 33. Caroline Carlsson            90 9999    34.20                    1:11.36

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 34. Malin Norling                90         34.83                    1:11.47

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 35. Adéle Forsberg               90 9999    33.05                    1:12.04

      Alingsås SLS                   SWE

 36. Elin Holmström               90 9999    34.41                    1:12.39

      Simklubben Ran                 SWE

 37. Carolina Påhlsson            90 9999    34.20                    1:12.54

      Örebro Simallians              SWE

 38. Maria Synnerdahl             90         34.21                    1:12.89

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 39. Sandra Johansson             90 9999    35.26                    1:13.87

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 

   GREN: 18 100m FRISIM POJKAR 14     FÖRSÖK    SPONSOR: Håkan Perssons byggf.

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. David Larsson                89         26.54                      56.59

      Skäret Simsällskap             SWE

  2. Björn Gunnarsson             89 9999    27.03                      57.53

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  3. Joakim Bakklund              89 9999    27.75                      57.61

      Simklubben Ran                 SWE

  4. Joakim Holmström             89 3056    27.85                      58.08

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  5. Charlie Garding              89 9999    27.47                      58.59

      Väsby Simsällskap              SWE

  6. Johan Cederlöf               89 9999    28.24                      58.80

      Väsby Simsällskap              SWE

  7. Dennis Gnutek                89 9999    28.52                      58.84

      Simavdelningen 1902            SWE

  8. Öystein Hetland              89 9999    28.72                    1:00.08

      Baerumsvömmerne                NOR

  9. Christian Helgesson          89 2904    29.10                    1:00.41

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 10. Jonathan Bratel              89 9999    28.55                    1:00.92

      Väsby Simsällskap              SWE

 11. Jonathan Alestam             89 9999    28.54                    1:01.33

      Simklubben Ran                 SWE

 12. Oscar Bjurbäck-Gustafsson    89 9999    29.70                    1:02.02

      Väsby Simsällskap              SWE

 13. Christian Dimell             89 0647    29.61                    1:02.08

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Erik Johansson               89 9999    29.74                    1:02.20

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 15. Mattias Thorsell             89         29.45                    1:02.27

      Skövde Simsällskap             SWE

 16. Jeton Aliu                   89 9999    29.71                    1:02.43

      Västerås Simsällskap           SWE

 17. Deniz Hekmati                89 9999    30.08                    1:02.76

      Simavdelningen 1902            SWE

 18. Linus Börjesson              89         29.85                    1:02.86

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 19. Eirik Undseth Hansen         89 9999    30.48                    1:03.18

      Baerumsvömmerne                NOR

 20. Lukas Gamerov                89 2974    30.91                    1:03.54

      Örebro Simallians              SWE

 21. Olof Bengtsson               89 9999    30.22                    1:03.55

      Landskrona Simsällskap         SWE

 22. Henrik Johansson             89 9999    30.94                    1:03.72

      Landskrona Simsällskap         SWE

 23. Gustav Zaphf                 89 9999    29.71                    1:04.34

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 24. Robin Hartin                 89 9999    31.01                    1:04.64

      Grums Simsällskap              SWE

 25. Kim Swartz                   89 9999    30.97                    1:04.75

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Mattias Sanseovic            89 9999    30.50                    1:04.76

      Kristianstads SLS              SWE

 27. Magnus Bengtsson             89 9999    30.24                    1:04.80

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 28. Henrik Eriksson              89 9999    30.60                    1:04.84

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Oskar Odervall               89 1188    31.73                    1:04.85

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 30. Jonas Holgersson             89         30.13                    1:05.29

      Lysekils Simsällskap           SWE

 31. Robin Lindgren               89 9999    30.88                    1:05.39

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 32. Anton Klarén                 89 9999    32.74                    1:06.80

      Landskrona Simsällskap         SWE

 33. Nicklas Åkerlund             89 9999    31.80                    1:06.82

      Simklubben Elfsborg            SWE

 34. Marcus Andersson             89         31.89                    1:07.03

      Skäret Simsällskap             SWE

 35. Martin Nordkvist             89 9999    31.54                    1:07.43

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Erik Löfgren-Bengtson        89 9999    32.28                    1:07.52

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 37. Jacob Ahnstedt               89 9999    31.86                    1:07.68

      Simklubben Elfsborg            SWE

 38. Patrik Persson               89 9999    32.91                    1:08.22

      Göteborg Sim                   SWE

 39. Ignacio Robaina              89 9999    33.32                    1:09.40

      Simklubben Ran                 SWE

 40. Philip Lantz                 89 9999    32.81                    1:09.92

      Simklubben Ran                 SWE

 

   GREN: 19 100m FRISIM FLICKOR 14-15 FÖRSÖK    SPONSOR: SKF Marketing Support

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Maria Lundberg               88 6414    29.37                    1:00.62

      Ängelholms Simsällskap         SWE

  2. Elin Harnebrandt             88 7052    29.42                    1:00.66

      Simavdelningen 1902            SWE

  3. Matilda Larsson              88         29.66                    1:01.04

      Skäret Simsällskap             SWE

  4. Nathalie Andersson           88         29.01                    1:01.22

      Skäret Simsällskap             SWE

  5. Linnea Wakéus                88         29.43                    1:01.32

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  6. Sandra Kirstein              89 7179    29.29                    1:01.60

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  7. Henriette Brekke             88         29.27                    1:01.74

      Vestkantsvömmerne              NOR

  8. Emelie Eriksson              88 7280    29.83                    1:02.01

      Simavdelningen 1902            SWE

      DELTAR EJ I FINAL

     Linn Bergman                 88 6478    30.03                    1:02.01

      Väsby Simsällskap              SWE

      Till Final efter oms

 10. Elin Sundström               88 7097    29.66                    1:02.03

      Stockholmspolisens IF          SWE

 11. Amanda Landgren              89 9999    29.86                    1:02.08

      Landskrona Simsällskap         SWE

 12. Lisa Blomgren                88 9999    29.83                    1:02.22

      Göteborg Sim                   SWE

 13. Sara Englund                 88 7099    30.07                    1:02.35

      Stockholmspolisens IF          SWE

 14. Emelie Jansson               89 5850    30.37                    1:02.42

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 15. Jenny Ask                    88 5935    29.92                    1:02.45

      Kristianstads SLS              SWE

 16. Anna Isberg                  88         29.99                    1:02.49

      Gävle Simsällskap              SWE

 17. Madeleine Eriksson           89 9999    29.91                    1:02.89

      Västerås Simsällskap           SWE

 18. Hanna Yttring                88 9999    29.96                    1:03.32

      Göteborg Sim                   SWE

 19. Anna Vasic                   89 9999    30.42                    1:03.98

      Simklubben Ran                 SWE

 20. Malin Fridell                88 9999    30.83                    1:04.52

      Landskrona Simsällskap         SWE

 21. Isabella Bromar              88 9999    31.20                    1:04.56

      Alingsås SLS                   SWE

 22. Maja Jensen                  88 7181    30.92                    1:04.58

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 23. Joline Höglund               88 7082    30.90                    1:04.71

      Alingsås SLS                   SWE

 24. Viktoria Lundh               89 5851    31.68                    1:04.91

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 25. Linn Nordström               89 9999    31.41                    1:05.01

      Kristianstads SLS              SWE

 26. Sofia Johansson              89 9999    31.86                    1:05.16

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 27. Kamilla Johansson            89         31.78                    1:05.28

      Simklubben Götene              SWE

 28. Johanna Södervik             89 9999    31.56                    1:05.34

      Väsby Simsällskap              SWE

 29. Frida Dahlborg               89         31.65                    1:05.40

      Uddevalla Simförening          SWE

 30. Matilda Nilsson              88 7793    31.59                    1:05.57

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 31. Camilla Henningsson          88         31.26                    1:05.73

      Skäret Simsällskap             SWE

 32. Cicci Frisk                  88 9999    30.86                    1:05.74

      Örebro Simallians              SWE

 33. Elin Glaser                  88 9999    31.47                    1:05.76

      Väsby Simsällskap              SWE

 34. Eva-Lina Dahlén              88 7231    31.41                    1:05.89

      Alingsås SLS                   SWE

 35. Izabelle Johansson           89 9999    31.63                    1:06.09

      Göteborg Sim                   SWE

 36. Julia Larsson                88 9999    32.34                    1:06.15

      Simklubben Vänersborg          SWE

 37. Jennie Ibstedt               89 6694    31.47                    1:06.41

      Västerås Simsällskap           SWE

 38. Mim Roslund                  89 9999    31.93                    1:06.98

      Kristianstads SLS              SWE

 39. Emelie Sparredal             88         31.48                    1:07.07

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 40. Sanna Ibstedt                88 6692    31.80                    1:07.62

      Västerås Simsällskap           SWE

 

   GREN: 20 100m FRISIM POJKAR 15-16  FÖRSÖK    SPONSOR: Norma Communication

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Robin Andréasson             88 1389    27.47                      56.43

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  2. Thomas Ole Fadnes            87 9999    26.50                      56.71

      Stavanger Svömme Club          NOR

  3. Leo Thunell                  87 1103    27.70                      56.94

      Stockholmspolisens IF          SWE

  4. Mikael Karlsson              87 3946    27.40                      57.29

      Stockholmspolisens IF          SWE

  5. Tobias Lagström              87         27.60                      57.37

      Simklubben 1970                SWE

  6. Georg Schancke Eikeland      87 9999    27.29                      57.50

      Baerumsvömmerne                NOR

  7. Karl Aadli                   87 9999    27.56                      57.73

      Väsby Simsällskap              SWE

  8. Erik Bengtsson               87 9999    27.43                      57.83

      Landskrona Simsällskap         SWE

  9. Stian Madsen                 88 9999    27.59                      57.87

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

 10. Håkan Emilsson               87         27.10                      57.91

      Karlstads Simsällskap          SWE

 11. Jesper Åkesson               88 9999    27.77                      57.95

      Simklubben Ran                 SWE

 12. Rickard Häggström            87 2397    28.08                      58.01

      Stockholmspolisens IF          SWE

 13. Karl Åhs                     88         27.77                      58.12

      Skövde Simsällskap             SWE

 14. Fredrik Christensson         88 9999    27.64                      58.20

      Simklubben Ran                 SWE

 15. Jacob Adamowicz              88 9999    27.92                      58.24

      Landskrona Simsällskap         SWE

 16. Andreas Fosmo                88 9999    27.95                      58.25

      Baerumsvömmerne                NOR

 17. Anders Romberg               87 3057    27.94                      58.27

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

     Tim Arnesen                  87 1390    28.09                      58.27

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 19. Jad Andersson                87         28.16                      58.28

      Karlstads Simsällskap          SWE

 20. Johan Lantz                  87 9999    28.07                      58.29

      Väsby Simsällskap              SWE

 21. Joachim Wiking               87 0490    27.82                      58.37

      Örebro Simallians              SWE

 22. Caj Andersson                88         27.61                      58.50

      Skäret Simsällskap             SWE

 23. Erik Larsson                 87         27.92                      58.60

      Uddevalla Simförening          SWE

 24. Nikola Stojmenovic           88 0646    28.68                      59.01

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 25. Kristian Fossum              87         28.13                      59.04

      Vestkantsvömmerne              NOR

 26. Jonas Pedersen-Hardebrant    88 9999    28.77                      59.12

      Simklubben Ran                 SWE

 27. Oleg Filipov                 88         27.88                      59.28

      Skövde Simsällskap             SWE

 28. Kristian Mandel              87         27.94                      59.36

      Skäret Simsällskap             SWE

 29. Erik Sivedal                 87 9999    28.92                    1:00.22

      Simklubben Elfsborg            SWE

 30. Jesper Wallhoff              88 1105    29.24                    1:00.35

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 31. Mikael Ståhle                87 9999    28.92                    1:00.56

      Västerås Simsällskap           SWE

 32. Alexander Mokkelbost         87 9999    29.04                    1:00.74

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 33. Alexander Halén              88 9999    29.52                    1:00.90

      Simklubben Ran                 SWE

 34. Filip Premberg               87 9999    29.80                    1:00.93

      Simavdelningen 1902            SWE

 35. Sebastian Kindström          87 9999    29.10                    1:01.13

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 36. Mattias Kahlin               87 9999    28.87                    1:01.63

      Västerås Simsällskap           SWE

 37. David Svensson               87         29.39                    1:02.17

      Gävle Simsällskap              SWE

 38. Timmy Sandström              87 9999    29.77                    1:02.27

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 39. Christian Johansson          88         29.52                    1:02.40

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 40. Jesper Saletti               88         29.63                    1:03.31

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 

   GREN: 21 100m FJÄRILSIM FL. 16-17  FÖRSÖK    SPONSOR: Enadova

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Nelly Nilsson                87 5653    31.16                    1:06.30

      Kristianstads SLS              SWE

  2. Sissela Bruksås              86 5024    31.57                    1:06.48

      Göteborg Sim                   SWE

  3. Johanna Svensson             87 5848    32.08                    1:07.80

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  4. Elin Ericson                 86 7616    32.25                    1:08.12

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Johanna Rudbäck              87 7051    32.02                    1:08.15

      Simavdelningen 1902            SWE

  6. Emmy Gellerstedt             86 5469    31.88                    1:08.54

      Örebro Simallians              SWE

  7. Alexandra Källström          87         32.07                    1:09.44

      Varbergs Sim                   SWE

  8. Desiree Sverin Österberg     87 5168    32.61                    1:09.56

      Stockholmspolisens IF          SWE

  9. Angelica Källgren            87 7050    32.66                    1:09.97

      Simavdelningen 1902            SWE

 10. Sanna Kårebrand              87         32.45                    1:10.60

      Skäret Simsällskap             SWE

 11. Lisa Levin                   87         33.27                    1:11.05

      Varbergs Sim                   SWE

 12. Petra Hallberg               87 5500    33.03                    1:11.29

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Frida Hagen                  86 5498    33.25                    1:11.65

      Västerås Simsällskap           SWE

 14. Sofia Hjalmarsson            86         32.46                    1:11.78

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 15. Cecilia Wästborn             86 6276    42.92                    1:12.30

      Västerås Simsällskap           SWE

 16. Anne Lene Klingberg          86         33.41                    1:12.39

      Vestkantsvömmerne              NOR

 17. Josefina Gerhardsson         86         33.99                    1:12.78

      Varbergs Sim                   SWE

 18. Pantea Fard                  87 5048    34.11                    1:13.43

      Kristianstads SLS              SWE

 19. Martina Ekstedt              87 9999    34.41                    1:13.56

      Örebro Simallians              SWE

 20. Therese Severinsson          86         34.22                    1:13.57

      Skäret Simsällskap             SWE

 21. Nina Larsson                 87 9999    33.94                    1:13.96

      Göteborg Sim                   SWE

     Linda Eliasson               87         33.28                    1:13.96

      Simklubben 1970                SWE

 23. Kim Kessler                  87         34.26                    1:14.54

      Karlstads Simsällskap          SWE

 24. Bodil Hermansson             87 5590    34.63                    1:14.82

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 25. Malin Dahlgren               86 6499    34.49                    1:14.87

      Västerås Simsällskap           SWE

 26. Mia Brödreskift              86 9999    33.77                    1:15.13

      Baerumsvömmerne                NOR

 27. Jonna Dagliden               86 9999    34.38                    1:15.17

      Göteborg Sim                   SWE

 28. Camilla Larsson              87 9999    34.57                    1:15.26

      Alingsås SLS                   SWE

 29. Thalin Baastad               86         35.78                    1:15.44

      Baerumsvömmerne                NOR

 30. Emma Larsson                 87 7792    34.09                    1:15.72

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 31. Emelie Johansson             87 7276    34.70                    1:15.85

      Melleruds Simklubb             SWE

 32. Elin Eriksson                87 5350    35.00                    1:16.17

      Filipstads Simklubb            SWE

 33. Miriam Naess                 87 9999    35.38                    1:16.59

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 34. Kajsa Lyckander              87 5392    36.18                    1:16.79

      Kristianstads SLS              SWE

 35. Sophie Kanerva               87         35.82                    1:16.89

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 36. Ida Pålsson                  86 6332    34.87                    1:17.46

      Göteborg Sim                   SWE

 37. Lisa Niklasson               87 9999    36.17                    1:17.76

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 38. Charlotte Andersson          86 5232    34.99                    1:17.81

      Stockholmspolisens IF          SWE

 39. Randi Gaasvik                87 9999    36.73                    1:18.05

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 40. Lina Dahl                    87 9999    36.08                    1:22.11

      Simklubben Ran                 SWE

 

   GREN: 22 100m FJÄRILSIM POJK.17-18 FÖRSÖK    SPONSOR: SG Idé & Tryck

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Erik Samuelsson              85 2948    27.06                      58.59

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Jing-Sheng Vien              86 0046    28.26                      59.71

      Kristianstads SLS              SWE

  3. Andreas Engström             85 0092    27.62                      59.90

      Västerås Simsällskap           SWE

  4. Pontus Renholm               86 0518    28.32                    1:00.23

      Stockholmspolisens IF          SWE

  5. Mitchell Hägglund            86 0519    27.96                    1:00.36

      Stockholmspolisens IF          SWE

  6. Johan Norén                  86 2350    28.48                    1:00.67

      Landskrona Simsällskap         SWE

  7. Victor Olsson                85 2766    28.74                    1:01.16

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  8. Johannes Lindroth            85 9999    29.08                    1:01.92

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  9. Johan Vakoniemi              85 2394    28.64                    1:02.09

      Stockholmspolisens IF          SWE

 10. Michael Kostesic             86 0641    28.58                    1:02.27

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 11. Alexander Dale Oen           85         29.09                    1:02.44

      Vestkantsvömmerne              NOR

 12. Max Nelson                   86 1388    29.05                    1:02.64

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 13. Erik Ivinger                 86 0194    29.13                    1:02.74

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Johan Lorentzon              86         29.67                    1:03.70

      Skäret Simsällskap             SWE

 15. Mikael Persson               86 2084    29.46                    1:04.72

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 16. Magnus Rönnbrant             85         29.47                    1:05.60

      Skäret Simsällskap             SWE

 17. Andreas Andersson            86         30.65                    1:05.70

      Skäret Simsällskap             SWE

 18. Victor Västernäs             86 9999    30.81                    1:06.05

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 19. Simon Börjeson               86 2399    30.70                    1:06.34

      Stockholmspolisens IF          SWE

 20. Jonas Boström                85 2564    29.33                    1:06.42

      Göteborg Sim                   SWE

 21. Alexander Andersson          85 9999    30.36                    1:07.26

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Fredrik Persson              86 2563    32.41                    1:08.18

      Göteborg Sim                   SWE

 23. Christian Hell               86 9999    31.67                    1:08.19

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 24. Calle Hagström               86 9999    30.85                    1:08.56

      Örebro Simallians              SWE

 25. Sebastian Kammerling         86         31.65                    1:09.18

      Gävle Simsällskap              SWE

 26. Dan Helgesson                86 2903    31.82                    1:09.32

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 27. Martin Bergh                 86         31.94                    1:09.60

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 28. David Brandemark             86 9999    32.15                    1:10.33

      Västerås Simsällskap           SWE

 29. Martin Andersson             85         32.19                    1:10.64

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 30. Jimmy Ågren                  86 0645    32.64                    1:10.75

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 31. Johan Dahlgren               86         32.00                    1:11.19

      Gävle Simsällskap              SWE

 32. Henrik Larsson               86 9999    32.95                    1:11.72

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 33. Peter Kebke                  85 9999    31.93                    1:12.39

      Göteborg Sim                   SWE

 34. Erik Persson                 85 9999    33.33                    1:13.26

      Simklubben Vänersborg          SWE

 35. Sebastian Palmgren           86         33.23                    1:13.33

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 36. Alexander Bechet             86 9999    32.87                    1:13.96

      Simavdelningen 1902            SWE

     Joakim Kindholm              86 9999                                 DSQ

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 

   GREN: 23 100m RYGGSIM DAMER        FÖRSÖK    SPONSOR: Fullriggaren Konsult

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Mariel Andersson             84         31.20                    1:05.55

      Skäret Simsällskap             SWE

  2. Gabriella Fagundez           85 6310    32.52                    1:07.40

      Väsby Simsällskap              SWE

  3. Denise Helgesson             84 7954    32.80                    1:07.65

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Annica Löfstedt              82 5457    32.36                    1:08.93

      Örebro Simallians              SWE

      DELTAR EJ I FINAL

  5. Hanna Wengrud                84 5080    33.35                    1:09.24

      Västerås Simsällskap           SWE

  6. Angelica Borg                84 6027    33.84                    1:09.63

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  7. Emmy Gunnarsson              84         34.03                    1:09.68

      Uddevalla Simförening          SWE

  8. Monica Martinsen             83 9999    34.10                    1:10.06

      Stavanger Svömme Club          NOR

  9. Stine Hestdal                84 9999    34.15                    1:10.32

      Baerumsvömmerne                NOR

 10. Josefine Walker              85         34.23                    1:11.18

      Simklubben Götene              SWE

 11. Lise H. Fadnes               83 9999    34.51                    1:11.38

      Stavanger Svömme Club          NOR

 12. Katarina Nordin              84 5073    34.87                    1:11.95

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Therese Mattsson             85 9999    34.40                    1:12.00

      Väsby Simsällskap              SWE

 14. Erica Granesäter             84 8100    34.60                    1:12.46

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 15. Sabina Brånn                 84 5465    35.02                    1:13.00

      Örebro Simallians              SWE

 16. Alexandra Poutou             85 7361    35.58                    1:13.52

      Stockholmspolisens IF          SWE

 17. Lina Lindgren                84         35.92                    1:13.74

      Uddevalla Simförening          SWE

 18. Annie Billborg               85 5208    36.40                    1:13.94

      Göteborg Sim                   SWE

 19. Sandra Lidberg               83 8891    35.96                    1:14.33

      Filipstads Simklubb            SWE

 20. Eva-Lotta Holmgren           84 5394    35.75                    1:14.64

      Stockholmspolisens IF          SWE

 21. Sabina Halvarsson            85 5345    37.16                    1:15.72

      Filipstads Simklubb            SWE

 22. Hanne Lise Eikeland          85 9999    37.10                    1:15.97

      Baerumsvömmerne                NOR

 23. Jenny Wiman                  84         37.40                    1:17.01

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 24. Nicolin Lillhage             85 5136    37.45                    1:17.61

      Göteborg Sim                   SWE

 25. Petra Koch                   85         37.80                    1:17.92

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 26. Louise Niklasson             84 6934    38.71                    1:19.07

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 27. Nina Söndenå                 85 9999    38.42                    1:19.08

      Stavanger Svömme Club          NOR

 28. Linda Jakobsson              85         38.18                    1:19.32

      Karlstads Simsällskap          SWE

 29. Janina Gårdensjö             84 5499    38.56                    1:19.44

      Västerås Simsällskap           SWE

 30. Marie Johansson              85 5737    38.87                    1:22.89

      Simklubben Elfsborg            SWE

 31. Ida Valjus                   84 9999    39.81                    1:23.10

      Filipstads Simklubb            SWE

 32. Helena Bäck                  84 5343    40.43                    1:23.49

      Filipstads Simklubb            SWE

 33. Madeleine Eriksson           84 5344    40.87                    1:24.61

      Filipstads Simklubb            SWE

 34. Lisa Nykvist                 85 9999    42.47                    1:25.73

      Örebro Simallians              SWE

 

   GREN: 24 100m RYGGSIM HERRAR       FÖRSÖK    SPONSOR: Småbarnsstimmet

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Aleksander Hetland           82 9999    29.33                      59.96

      Baerumsvömmerne                NOR

  2. Niclas Gustafsson            81 0045    29.07                    1:00.22

      Kristianstads SLS              SWE

  3. Kim Torry Simmenes           82         29.62                    1:00.55

      Vestkantsvömmerne              NOR

  4. Calle Brodén                 84 0487    29.44                    1:00.66

      Örebro Simallians              SWE

  5. Daniel Carlsson              76 3104    28.67                    1:00.69

      Väsby Simsällskap              SWE

  6. David Nordenlilja            81 3285    28.56                    1:00.75

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  7. Daniel Halldén               83         29.38                    1:01.12

      Skäret Simsällskap             SWE

  8. Joakim Andersson             79 1882    29.65                    1:01.66

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  9. Jonatan Andersson            79 9999    30.09                    1:02.42

      Göteborg Sim                   SWE

 10. Johannes Nordenstam          80 0617    30.53                    1:02.64

      Väsby Simsällskap              SWE

 11. David Söderstjerna           81 1418    30.25                    1:03.96

      Landskrona Simsällskap         SWE

 12. Peter Eikeland               83 9999    31.48                    1:04.03

      Baerumsvömmerne                NOR

 13. Markus Andersson             84 0640    30.41                    1:04.30

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Erik Jörstad                 82 0482    30.82                    1:04.75

      Örebro Simallians              SWE

 15. Tobias Gustafsson            82 0047    31.25                    1:05.27

      Kristianstads SLS              SWE

 16. Kristofer Esbjörnsson        84 1524    31.41                    1:05.37

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 17. Mattias Lundberg             83 0441    32.06                    1:06.11

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 18. Johan Hansson                78 9999    32.84                    1:06.15

      Göteborg Sim                   SWE

 19. Daniel Lundberg              82         31.26                    1:06.17

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 20. Per Larsson                  80 1073    32.38                    1:06.44

      Uddevalla Simförening          SWE

 21. Johan Wilén                  83 2949    32.55                    1:06.89

      Väsby Simsällskap              SWE

 22. Dan Ottosson                 81         31.83                    1:07.49

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 23. Björnar Gaasvik              79 9999    32.10                    1:07.50

      Baerumsvömmerne                NOR

 24. Henrik Åkerberg              83         32.31                    1:08.11

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 25. Mikael Nummiranta            84         32.78                    1:08.21

      Skäret Simsällskap             SWE

 26. Magnus Fredriksson           79 0651    32.63                    1:09.15

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Sebastian Tegnér             84 1275    32.94                    1:09.15

      Stockholmspolisens IF          SWE

 28. Richard Ohlsson              84         33.30                    1:09.35

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 29. Joakim Bjärmark              82 0481    33.89                    1:10.80

      Örebro Simallians              SWE

 30. Öystein Gaasvik              82 9999    34.36                    1:11.37

      Baerumsvömmerne                NOR

 31. Cecil Olausson               84         35.04                    1:11.57

      Skäret Simsällskap             SWE

 

   GREN: 25 50m FRISIM FLICKOR 11 & Y FÖRSÖK    SPONSOR: Stefanel

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Elinor Gärdebring            92                                    30.86

      Karlshamns Simklubb            SWE

  2. Tanja Komljenovic            92 9999                               31.77

      Simklubben Ran                 SWE

  3. Caroline Bornius             92 9999                               32.07

      Göteborg Sim                   SWE

  4. Malin Andreasson             92                                    32.10

      Kungälvs Simsällskap           SWE

  5. Miranda Bånnsgård            92 9999                               32.21

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  6. Olivia Frank                 92                                    32.44

      Skäret Simsällskap             SWE

  7. Julia Andersson              92 9999                               32.57

      S 71                           SWE

  8. Ebba Hellström               92 9999                               32.93

      Simavdelningen 1902            SWE

  9. Nadja Salomonsson            92 9999                               32.96

      Väsby Simsällskap              SWE

 10. Rebecka Ekelund              92 9999                               33.07

      Landskrona Simsällskap         SWE

 11. Fanny Fransson               93                                    33.12

      Karlshamns Simklubb            SWE

 12. Josefina Holmén              92 9999                               33.59

      Trollhättans Simsällskap       SWE

 13. Filippa Wallin               93 9999                               34.17

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 14. Jonna Persson                92 9999                               34.23

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 15. Lovisa Klarén                92 9999                               34.39

      Landskrona Simsällskap         SWE

 16. Rebecca Ludwig               92 9999                               34.40

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 17. My Fridell                   92 9999                               34.52

      Landskrona Simsällskap         SWE

 18. Louise Björklund             92 9999                               34.53

      Västerås Simsällskap           SWE

 19. Elin Thelin                  93 9999                               34.63

      Västerås Simsällskap           SWE

     Julia Wiberg                 92 9999                               34.63

      S 71                           SWE

 21. Alexandra Helgegren          92 9999                               34.75

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 22. Johanna Pettersson           92                                    35.10

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 23. Amanda Svensson              93 9999                               35.20

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 24. Madeleine Hagelbäck          92 9999                               35.37

      Väsby Simsällskap              SWE

 25. Frida Arkenstrand            92 9999                               35.48

      Väsby Simsällskap              SWE

 26. Louise Hultgren              92 9999                               35.51

      Landskrona Simsällskap         SWE

 27. Sofie Åkerberg               92 9999                               35.59

      Landskrona Simsällskap         SWE

 28. Caroline Heintz              92 9999                               35.64

      Simklubben Elfsborg            SWE

 29. Sandra Olsson                92 9999                               35.65

      Simavdelningen 1902            SWE

 30. Emelie Zachrisson            92 9999                               35.68

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 31. Rebecka Hoffman              92                                    36.07

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 32. Isabelle Blomqvist           92 9999                               36.36

      Väsby Simsällskap              SWE

 33. Katarina Karanovic           92 9999                               36.41

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 34. Maria Kördel                 92                                    36.71

      Karlshamns Simklubb            SWE

 35. Emma Anzén                   93 9999                               36.97

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 36. Emma Waite                   92 9999                               37.12

      Göteborg Sim                   SWE

 37. Paulina Hofgaard             92 9999                               37.14

      Väsby Simsällskap              SWE

 38. Johanna Leveau               92 9999                               37.24

      Simklubben Ran                 SWE

 39. Julia Bengtsson              92                                    37.73

      Skäret Simsällskap             SWE

 40. Linn Karmfalk                92 9999                               38.01

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 41. Janie Segerhammar            92 9999                               38.17

      Simavdelningen 1902            SWE

 42. Emma Schwartz                92 9999                               38.36

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 43. Ronja Johansson Eld          93                                    38.66

      Karlstads Simsällskap          SWE

 44. Ronja Bjurulf                92                                    38.73

      Karlstads Simsällskap          SWE

 45. Jennie Norblad               92 9999                               39.00

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 46. Daniella Rosengren           92 9999                               39.54

      Simklubben Elfsborg            SWE

 47. Rebecka Ternström            92                                    39.65

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 48. Hanna Nilsson                93                                    39.66

      Varbergs Sim                   SWE

 49. Amanda Gustavsson            94 9999                               39.93

      Simklubben Ran                 SWE

 50. Julia Schippert              93 9999                               40.25

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 51. Patricia Demir               93 9999                               41.38

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 52. Denise Berglund              93 9999                               41.99

      Simklubben Ran                 SWE

 53. Janinne Tengvall             92 9999                               42.08

      S 71                           SWE

 54. Jessica Török                94 9999                               44.58

      Simklubben Ran                 SWE

 55. Kristin Stokland             92                                    45.40

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 56. Linda Hantosi                93 9999                               47.46

      Simklubben Ran                 SWE

     Alicia Lundqvist             92 9999                                 DSQ

      Simavdelningen 1902            SWE

     Malvina Reinhold             92 9999                                 DSQ

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 26 50m FRISIM POJKAR 12 & Y  FÖRSÖK    SPONSOR: AB Ulf Hedenskog & Co

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joel Vikner                  91 9999                               30.93

      Västerås Simsällskap           SWE

  2. Andreas Linnerud             91 9999                               30.96

      Baerumsvömmerne                NOR

  3. Adam Schön-Svensson          91 9999                               31.14

      Simklubben Ran                 SWE

  4. Mikael Thorstensson          91 9999                               31.30

      Simklubben Elfsborg            SWE

  5. Viktor Andersson             91                                    31.45

      Karlstads Simsällskap          SWE

  6. Christoffer Carlsen          92 9999                               31.83

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  7. Henrik Jönsson               91 9999                               32.01

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  8. William Artonius             91 9999                               32.31

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  9. Henrik Bihlar                92 9999                               32.37

      Väsby Simsällskap              SWE

     Fredrik Wallin               91 9999                               32.37

      Väsby Simsällskap              SWE

 11. Axel Gårdström               91                                    32.51

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 12. Linus Kanth                  91 9999                               32.75

      Västerås Simsällskap           SWE

 13. Tim Jarnvik                  92 9999                               32.78

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 14. André Frodlund               92 9999                               32.84

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 15. Hampus Eiderström-Swahn      91 9999                               32.89

      Simavdelningen 1902            SWE

 16. Daniel Nyberg                91 9999                               32.92

      Västerås Simsällskap           SWE

     Tobias Renni                 91 9999                               32.92

      Göteborg Sim                   SWE

 18. Tim Hansson                  91 9999                               32.98

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

     Simon Vestin                 92                                    32.98

      Karlstads Simsällskap          SWE

 20. Alexander Elbert             91 9999                               33.01

      Alingsås SLS                   SWE

 21. Tommie Lunde Andersen        91 9999                               33.04

      S 71                           SWE

 22. Joakim Kling                 91 9999                               33.06

      Örebro Simallians              SWE

 23. Victor Broberg               91                                    33.08

      Skövde Simsällskap             SWE

 24. Robin Henningsson            91                                    33.26

      Skäret Simsällskap             SWE

 25. Fredrik Lundberg             91                                    33.33

      Varbergs Sim                   SWE

 26. Andreas Månsson              91 9999                               33.52

      Simavdelningen 1902            SWE

 27. Jonas Jonsson                91                                    33.56

      Varbergs Sim                   SWE

 28. Jonatan Gamerov              91 9999                               33.62

      Örebro Simallians              SWE

 29. Robert Palosaari             92 9999                               33.63

      Väsby Simsällskap              SWE

 30. Anton Nilsson                92                                    33.68

      Karlstads Simsällskap          SWE

 31. Aleksander Bjerke            91 9999                               33.78

      Baerumsvömmerne                NOR

 32. Jakob Nyrenstedt             91 9999                               33.89

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 33. Andreas Wejnerup             92 9999                               33.91

      Simklubben Ran                 SWE

 34. Andreas Gulin-Johansson      91 1182                               33.93

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 35. Jimmy Hertzman               91 9999                               33.94

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 36. Dennis Protic                92 9999                               34.06

      S 71                           SWE

 37. Daniel Nilsson               91 9999                               34.09

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 38. Simon Berglund               91 9999                               34.15

      Väsby Simsällskap              SWE

 39. Zeth Johnsson                91 1183                               34.18

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 40. Henrik Svensson              91 9999                               34.23

      Simklubben Ran                 SWE

 41. Johan Nordén                 91 9999                               34.34

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 42. Carl Palm                    91                                    34.48

      Varbergs Sim                   SWE

 43. Niklas Axelsson              91 9999                               34.62

      Alingsås SLS                   SWE

 44. Jonas Holmström              92 9999                               34.64

      Simklubben Ran                 SWE

 45. Adam Johansson               91 9999                               34.65

      Melleruds Simklubb             SWE

 46. Alexander Pettersson         91                                    34.66

      Lysekils Simsällskap           SWE

 47. Andreas Hemström             91 9999                               34.71

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 48. Stefan Stojmenovic           93 9999                               34.84

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 49. Patrik Ujlaki                92 9999                               34.85

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 50. Anton Lagerqvist             91 9999                               34.88

      Göteborg Sim                   SWE

 51. Makis Jörgensen              92 9999                               35.14

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 52. Konrad Kempka                91 9999                               35.35

      Göteborg Sim                   SWE

 53. Henrik Söderbergh            92 9999                               35.41

      Göteborg Sim                   SWE

 54. David Schön-Svensson         93 9999                               35.50

      Simklubben Ran                 SWE

 55. Andreas Svensson             93 9999                               35.74

      Simklubben Ran                 SWE

 56. Jonatan Kling                93 9999                               35.98

      Örebro Simallians              SWE

 57. Glenn Fransson               92 9999                               35.99

      Simklubben Ran                 SWE

 58. Philip Jönsson               91 9999                               36.10

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 59. Anton Vikander               91 9999                               36.15

      Simklubben Elfsborg            SWE

 60. Marcus Ohrlander             92 9999                               37.15

      Landskrona Simsällskap         SWE

 61. Dennis Jönsson               91 1186                               37.34

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 

   GREN: 27 100m FJÄRILSIM FLICKOR 12 FÖRSÖK    SPONSOR: Inplastor

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Elin Törnbladh               91 9999    33.09                    1:11.90

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Kristina Lundberg            91         34.35                    1:12.69

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  3. Melissa Österlund            91 9999    34.17                    1:14.73

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Elin Svensson                91         37.19                    1:19.82

      Simklubben Götene              SWE

  5. Sara Wiklund                 91 9999    37.42                    1:19.85

      Trollhättans Simsällskap       SWE

  6. Nina Arnesen                 91 9999    38.92                    1:23.39

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  7. Sandra Hafström              91 9999    39.54                    1:24.48

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  8. Anna Ottosson-Bixo           91 9999    39.36                    1:24.60

      Västerås Simsällskap           SWE

  9. Deniese Thorvaldsson         91 9999    37.89                    1:25.32

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 10. Susanna Gunnarsson           91 9999    39.43                    1:25.36

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 11. Linn Leo                     91 9999    38.29                    1:26.25

      Alingsås SLS                   SWE

     Alona Filippova              91         40.35                    1:26.25

      Skövde Simsällskap             SWE

 13. Sandra Williamsson           91 9999    39.54                    1:26.72

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 14. Sofie Olsson                 91         38.41                    1:26.82

      Karlstads Simsällskap          SWE

 15. Josefine Molin               91 9999    40.39                    1:27.11

      Grums Simsällskap              SWE

 16. Sabina Andersson             91 9999    39.78                    1:27.25

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 17. Caroline Nilsson             91 9999    40.28                    1:27.27

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 18. Caroline Lundgren            91         38.93                    1:28.65

      Karlshamns Simklubb            SWE

 19. Frida Hörbäck                91         41.39                    1:28.89

      Varbergs Sim                   SWE

 20. Natalie Mirsch               91         41.56                    1:29.19

      Simklubben 1970                SWE

 21. Amanda Rutqvist              91 9999    41.10                    1:30.21

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Daniella Lange               91 9999    41.70                    1:30.28

      Simklubben Elfsborg            SWE

 23. Mie Axen                     91 9999    42.60                    1:30.44

      Simavdelningen 1902            SWE

 24. Sara Bergström               91 9999    41.35                    1:30.47

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 25. Linda Pettersson             91 9999    40.09                    1:31.50

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Viktoria Westerberg          91 9999    42.17                    1:32.26

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 27. Klara Andersson              91 9999    42.20                    1:32.49

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 28. Ann-Kristin Karlsson         91         39.83                    1:32.70

      Varbergs Sim                   SWE

 29. Frida Andersson              91         41.34                    1:33.33

      Uddevalla Simförening          SWE

 30. Beatrice Fors                91 9999    39.59                    1:35.71

      Örebro Simallians              SWE

 31. Lisa Wessberg                91         44.25                    1:36.11

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 

   GREN: 28 100m FJÄRILSIM POJKAR 13  FÖRSÖK    SPONSOR: David Bagare

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Christoffer Wallin           90 9999    32.11                    1:08.64

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  2. Andreas Nilsson              90 9999    32.85                    1:10.37

      Simklubben Ran                 SWE

  3. Mattias Carlsson             90         34.00                    1:12.45

      Simklubben Götene              SWE

  4. Henrik Toll                  90 9999    31.73                    1:12.53

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  5. Ponthus Sandell              90 9999    33.62                    1:12.95

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  6. Esa Virtanen                 90 9999    35.51                    1:15.55

      Simavdelningen 1902            SWE

  7. Andreas Exner                90 9999    36.07                    1:18.14

      Simklubben Elfsborg            SWE

  8. Fredrik Hellström            90 9999    36.58                    1:18.98

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Anders Harnebrandt           90 9999    35.35                    1:19.79

      Simavdelningen 1902            SWE

 10. Martin Mirkovic              90 9999    35.02                    1:20.23

      Simklubben Ran                 SWE

 11. Sebastian Rosengren          90 9999    36.96                    1:20.67

      Simklubben Elfsborg            SWE

 12. Karl Rundstedt               90 9999    36.80                    1:21.63

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 13. Tobias Lundkvist             90 9999    38.26                    1:22.86

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 14. Pål B. Mortensen             90 9999    39.06                    1:23.40

      Stavanger Svömme Club          NOR

 15. Mehdi Cherkaoui              90 9999    36.19                    1:23.83

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 16. Jimmy  Weidman               90 9999    38.85                    1:24.17

      Simavdelningen 1902            SWE

 17. Nicklas Lindroth             90 9999    37.85                    1:24.28

      Göteborg Sim                   SWE

 18. Tobias Bedhe                 90 9999    38.57                    1:25.50

      Simklubben Elfsborg            SWE

 19. Emil Davidsson               90 1181    39.13                    1:26.28

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 20. Jakob Branger                90 9999    38.41                    1:26.38

      Västerås Simsällskap           SWE

 21. Alexander Zimmerman          90 9999    38.36                    1:27.51

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 22. Carl Leander                 90 9999    41.59                    1:30.60

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 23. Siqi Luki Zhao               90 9999    40.90                    1:31.88

      Göteborg Sim                   SWE

 24. Patrik Forsberg              90         42.70                    1:32.66

      Simklubben Götene              SWE

 25. Mikael Larsson               90 9999    41.06                    1:33.99

      Västerås Simsällskap           SWE

 26. Johan Sandberg               90 9999    43.58                    1:36.73

      Väsby Simsällskap              SWE

 27. Petter Söndenå               90 9999    44.99                    1:36.94

      Stavanger Svömme Club          NOR

 28. Johan Melin                  90 9999    44.19                    1:37.85

      Örebro Simallians              SWE

 29. Joakim Tevell                90         44.72                    1:38.55

      Kungälvs Simsällskap           SWE

     Sebastian Petersfeldt        90                                      DSQ

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

     Tim Garding                  90 9999                                 DSQ

      Väsby Simsällskap              SWE

     Calle Ekdahl                 90 9999                                 DSQ

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 

   GREN: 29 100m BRÖSTSIM FLICKOR 13  FÖRSÖK    SPONSOR: The Gamble

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Kajsa Strömgren              90 5747    37.14                    1:18.85

      Karlshamns Simklubb            SWE

  2. Matilda Möller               90 5800    38.16                    1:20.59

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  3. Louise Lantz                 90         38.15                    1:20.89

      Skövde Simsällskap             SWE

  4. Anna Kjällberg               90 9999    37.93                    1:20.90

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  5. Sandra Olofsson              90         38.49                    1:20.92

      Lysekils Simsällskap           SWE

  6. Sara Gustavsson              90         38.64                    1:21.03

      Deje Simsällskap               SWE

  7. Linn Arvidsson               90         39.55                    1:22.45

      Simklubben Götene              SWE

  8. Elin Holmström               90 9999    39.93                    1:22.57

      Simklubben Ran                 SWE

  9. Petronella Edwarsson         90 9999    40.70                    1:25.41

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 10. Kajsa Wahlstedt              90         40.02                    1:25.50

      Karlstads Simsällskap          SWE

 11. Sophia Johansson             90 9999    39.78                    1:26.02

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 12. Sabina Eriksson              90 9999    40.69                    1:26.44

      Väsby Simsällskap              SWE

 13. Isabelle Höglund             90 9999    40.84                    1:26.50

      Alingsås SLS                   SWE

 14. Veronica Brännfeldt          90 7548    40.51                    1:26.55

      Åmåls Simsällskap              SWE

 15. Petra Kessler                90         40.75                    1:26.73

      Karlstads Simsällskap          SWE

 16. Olivia Danninger             90 9999    41.03                    1:27.03

      Simklubben Elfsborg            SWE

 17. Nathalie Abrahamsson         90         40.80                    1:27.12

      Skäret Simsällskap             SWE

 18. Matilda Hagström             90 9999    41.94                    1:27.22

      Alingsås SLS                   SWE

 19. Emmy Lennartsson             90         40.82                    1:27.33

      Karlshamns Simklubb            SWE

 20. Josephine Wiberg             90 7302    41.27                    1:27.55

      S 71                           SWE

 21. Kristine Mella               90 9999    41.28                    1:27.65

      Baerumsvömmerne                NOR

 22. Evelina Karlsson             90 9999    41.25                    1:27.85

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 23. Petra Boyacioglu             90 9999    41.06                    1:28.12

      Västerås Simsällskap           SWE

 24. Alexandra Hallgren           90 9999    42.26                    1:28.74

      Simavdelningen 1902            SWE

 25. Frida Ericsson               90 9999    42.44                    1:28.76

      Alingsås SLS                   SWE

 26. Caroline Carlsson            90 9999    42.50                    1:29.03

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 27. Caroline Ohrlander           90 9999    42.12                    1:29.43

      Landskrona Simsällskap         SWE

 28. Cecilia Johansson            90 9999    42.04                    1:29.66

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 29. Shin Edman                   90 9999    40.99                    1:29.76

      Väsby Simsällskap              SWE

 30. Amanda Kahlin                90 9999    42.44                    1:30.06

      Västerås Simsällskap           SWE

 31. Olivia Liahaugen-Flensbur    90 6708    43.22                    1:30.07

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 32. Lisa Andersson               90 9999    42.81                    1:30.56

      Kristianstads SLS              SWE

 33. Annika Ferm                  90         42.18                    1:30.97

      Skäret Simsällskap             SWE

 34. Andreja Ladan                90 9999    43.92                    1:31.60

      Simklubben Ran                 SWE

 35. Adéle Forsberg               90 9999    44.36                    1:31.69

      Alingsås SLS                   SWE

 36. Linn Vikander                90 9999    43.40                    1:32.41

      Simklubben Elfsborg            SWE

 37. Sofie Åkesson                90 9999    42.44                    1:32.89

      Kristianstads SLS              SWE

 38. Linnéa Turesson              90 5686    43.37                    1:33.48

      Karlshamns Simklubb            SWE

 39. Amanda Ax                    90 9999    44.22                    1:35.01

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 

   GREN: 30 100m BRÖSTSIM POJKAR 14   FÖRSÖK    SPONSOR: Kortedala Bingo

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Johan Cederlöf               89 9999    35.13                    1:13.69

      Väsby Simsällskap              SWE

  2. Robin Lindgren               89 9999    35.21                    1:14.81

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  3. Deniz Hekmati                89 9999    35.82                    1:14.82

      Simavdelningen 1902            SWE

  4. Charlie Garding              89 9999    35.82                    1:15.54

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Lukas Gamerov                89 2974    36.39                    1:15.78

      Örebro Simallians              SWE

  6. David Larsson                89         36.22                    1:16.74

      Skäret Simsällskap             SWE

  7. Björn Gunnarsson             89 9999    36.26                    1:16.79

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  8. Jonathan Bratel              89 9999    36.09                    1:17.64

      Väsby Simsällskap              SWE

  9. Eirik Undseth Hansen         89 9999    36.39                    1:17.76

      Baerumsvömmerne                NOR

 10. Mattias Thorsell             89         37.01                    1:19.13

      Skövde Simsällskap             SWE

 11. Oscar Bjurbäck-Gustafsson    89 9999    37.43                    1:19.47

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. Olof Bengtsson               89 9999    37.95                    1:20.32

      Landskrona Simsällskap         SWE

 13. Erik Lindgren                89         37.99                    1:20.41

      Karlstads Simsällskap          SWE

 14. Robin Hartin                 89 9999    37.51                    1:20.44

      Grums Simsällskap              SWE

 15. Nicklas Åkerlund             89 9999    38.21                    1:21.12

      Simklubben Elfsborg            SWE

 16. Pelle Gidlöv                 89 9999    38.89                    1:22.24

      Alingsås SLS                   SWE

 17. Kim Swartz                   89 9999    39.20                    1:22.28

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 18. Mattias Sanseovic            89 9999    38.69                    1:22.32

      Kristianstads SLS              SWE

 19. Ken Arnesen                  89 9999    38.37                    1:22.99

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 20. Gustav Zaphf                 89 9999    38.54                    1:23.18

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 21. Martin Nordkvist             89 9999    39.18                    1:23.42

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 22. Linus Börjesson              89         38.75                    1:23.49

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

     Magnus Bengtsson             89 9999    38.84                    1:23.49

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 24. Dennis Gnutek                89 9999    39.67                    1:23.66

      Simavdelningen 1902            SWE

 25. Christian Helgesson          89 2904    40.47                    1:24.30

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 26. Christian Dimell             89 0647    40.18                    1:24.43

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 27. Erik Löfgren-Bengtson        89 9999    39.41                    1:24.66

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 28. Oskar Eriksson               89 9999    40.61                    1:24.90

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 29. Karl-Johan Stjernfelt        89 1109    41.14                    1:25.87

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 30. Öystein Hetland              89 9999    41.98                    1:27.03

      Baerumsvömmerne                NOR

 31. Ignacio Robaina              89 9999    41.39                    1:27.34

      Simklubben Ran                 SWE

 32. Patrik Persson               89 9999    41.87                    1:27.46

      Göteborg Sim                   SWE

 33. Erik Johansson               89 9999    41.17                    1:27.91

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 34. Oskar Odervall               89 1188    42.32                    1:28.25

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 35. Benjamin Alavi               89 9999    41.15                    1:28.38

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 36. Carl Hagman                  89 9999    42.85                    1:28.39

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 37. Henrik Johansson             89 9999    41.01                    1:28.41

      Landskrona Simsällskap         SWE

 38. Henrik Eriksson              89 9999    41.36                    1:28.90

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 39. Jeton Aliu                   89 9999    42.02                    1:29.07

      Västerås Simsällskap           SWE

 40. Andreas Svensson             89         46.81                    1:37.29

      Uddevalla Simförening          SWE

 

   GREN: 31 50m FRISIM FLICKOR 14-15  FÖRSÖK    SPONSOR: Intersport

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Maria Lundberg               88 6414                               27.56

      Ängelholms Simsällskap         SWE

  2. Nathalie Andersson           88                                    27.67

      Skäret Simsällskap             SWE

  3. Henriette Brekke             88                                    28.08

      Vestkantsvömmerne              NOR

  4. Elin Harnebrandt             88 7052                               28.24

      Simavdelningen 1902            SWE

  5. Elin Sundström               88 7097                               28.27

      Stockholmspolisens IF          SWE

  6. Linnea Wakéus                88                                    28.38

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  7. Sandra Kirstein              89 7179                               28.45

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  8. Sara Englund                 88 7099                               28.57

      Stockholmspolisens IF          SWE

  9. Ellinor Bencsik              89 9999                               28.70

      Kristianstads SLS              SWE

 10. Emelie Eriksson              88 7280                               28.73

      Simavdelningen 1902            SWE

 11. Lisa Blomgren                88 9999                               28.79

      Göteborg Sim                   SWE

 12. Jenny Ask                    88 5935                               28.89

      Kristianstads SLS              SWE

 13. Matilda Larsson              88                                    28.90

      Skäret Simsällskap             SWE

 14. Linn Bergman                 88 6478                               28.91

      Väsby Simsällskap              SWE

 15. Hanna Yttring                88 9999                               28.95

      Göteborg Sim                   SWE

 16. Amanda Landgren              89 9999                               29.06

      Landskrona Simsällskap         SWE

 17. Anna Vasic                   89 9999                               29.07

      Simklubben Ran                 SWE

 18. Isabella Bromar              88 9999                               29.21

      Alingsås SLS                   SWE

     Anna Isberg                  88                                    29.21

      Gävle Simsällskap              SWE

 20. Frida Dahlborg               89                                    29.33

      Uddevalla Simförening          SWE

 21. Matilda Nilsson              88 7793                               29.40

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 22. Elin Glaser                  88 9999                               29.43

      Väsby Simsällskap              SWE

 23. Sofia Johansson              89 9999                               29.47

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 24. Jennie Ibstedt               89 6694                               29.48

      Västerås Simsällskap           SWE

 25. Annika Ekström               88                                    29.55

      Skäret Simsällskap             SWE

     Alvhilde Morken              89 9999                               29.55

      Stavanger Svömme Club          NOR

 27. Viktoria Lundh               89 5851                               29.65

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 28. Malin Fridell                88 9999                               29.74

      Landskrona Simsällskap         SWE

 29. Eva-Lina Dahlén              88 7231                               29.79

      Alingsås SLS                   SWE

     Emelie Jansson               89 5850                               29.79

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 31. Emelie Sparredal             88                                    29.81

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 32. Julia Olsson                 89                                    29.86

      Varbergs Sim                   SWE

 33. Camilla Henningsson          88                                    29.91

      Skäret Simsällskap             SWE

 34. Maja Jensen                  88 7181                               29.92

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 35. Joline Höglund               88 7082                               29.94

      Alingsås SLS                   SWE

 36. Elin Andersson               88 9999                               29.95

      Västerås Simsällskap           SWE

 37. Madeleine Eriksson           89 9999                               29.97

      Västerås Simsällskap           SWE

 38. Sofia Brockmar               88 9999                               30.10

      Göteborg Sim                   SWE

 39. Cicci Frisk                  88 9999                               30.12

      Örebro Simallians              SWE

 40. Linn Nordström               89 9999                               30.14

      Kristianstads SLS              SWE

 41. Nanna Rask                   89                                    30.17

      Karlstads Simsällskap          SWE

 42. Catrine Jungler              88                                    30.23

      Skäret Simsällskap             SWE

 43. Mim Roslund                  89 9999                               30.24

      Kristianstads SLS              SWE

 44. Sara Johansson               89 5870                               30.26

      S 71                           SWE

 45. Kamilla Johansson            89                                    30.27

      Simklubben Götene              SWE

 46. Johanna Södervik             89 9999                               30.30

      Väsby Simsällskap              SWE

 47. Jeanette Gudmundssen         88 9999                               30.31

      Simavdelningen 1902            SWE

 48. Sofie Nilsson                88 5921                               30.35

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 49. Izabelle Johansson           89 9999                               30.36

      Göteborg Sim                   SWE

 50. Nicole Stedt                 89                                    30.44

      Gävle Simsällskap              SWE

 51. Sanna Ibstedt                88 6692                               30.46

      Västerås Simsällskap           SWE

 52. Victoria Croker              88 9999                               30.56

      Baerumsvömmerne                NOR

     Jessica Ericsson             88                                    30.56

      Simklubben 1970                SWE

 54. Nicolina Nordén              89 9999                               30.64

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 55. Matilda Åstrand              88 9999                               30.74

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 56. Lisa Rythèn-Larsson          89 9999                               30.82

      Simklubben Elfsborg            SWE

 57. Kim Gutestam                 89 9999                               30.93

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 58. Suanne Gabrielsen            88 9999                               31.30

      Baerumsvömmerne                NOR

 59. Rebecca Alexandersson        89 9999                               31.32

      Väsby Simsällskap              SWE

 60. Tonje E. Langvik             89 9999                               31.36

      Stavanger Svömme Club          NOR

 61. Karin Ekholt                 89 9999                               31.81

      Baerumsvömmerne                NOR

 

   GREN: 32 50m FRISIM POJKAR 15-16   FÖRSÖK    SPONSOR: Liseberg

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Thomas Ole Fadnes            87 9999                               25.52

      Stavanger Svömme Club          NOR

  2. Georg Schancke Eikeland      87 9999                               25.99

      Baerumsvömmerne                NOR

  3. Anders Romberg               87 3057                               26.25

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

     Karl Aadli                   87 9999                               26.25

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Rickard Häggström            87 2397                               26.29

      Stockholmspolisens IF          SWE

  6. Kristian Mandel              87                                    26.40

      Skäret Simsällskap             SWE

     Robin Andréasson             88 1389                               26.40

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  8. Tobias Lagström              87                                    26.46

      Simklubben 1970                SWE

  9. Fredrik Christensson         88 9999                               26.49

      Simklubben Ran                 SWE

     Håkan Emilsson               87                                    26.49

      Karlstads Simsällskap          SWE

 11. Kristian Fossum              87                                    26.53

      Vestkantsvömmerne              NOR

 12. Stian Madsen                 88 9999                               26.56

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

 13. Erik Bengtsson               87 9999                               26.57

      Landskrona Simsällskap         SWE

 14. Mikael Karlsson              87 3946                               26.60

      Stockholmspolisens IF          SWE

 15. Jesper Åkesson               88 9999                               26.72

      Simklubben Ran                 SWE

 16. Oleg Filipov                 88                                    26.75

      Skövde Simsällskap             SWE

 17. Caj Andersson                88                                    26.77

      Skäret Simsällskap             SWE

 18. Karl Åhs                     88                                    26.78

      Skövde Simsällskap             SWE

 19. Jacob Adamowicz              88 9999                               26.82

      Landskrona Simsällskap         SWE

 20. Andreas Fosmo                88 9999                               26.84

      Baerumsvömmerne                NOR

 21. Leo Thunell                  87 1103                               26.85

      Stockholmspolisens IF          SWE

 22. Joachim Wiking               87 0490                               26.90

      Örebro Simallians              SWE

 23. Mattias Kahlin               87 9999                               27.00

      Västerås Simsällskap           SWE

 24. Johan Lantz                  87 9999                               27.01

      Väsby Simsällskap              SWE

 25. Nikola Stojmenovic           88 0646                               27.04

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Erik Sivedal                 87 9999                               27.06

      Simklubben Elfsborg            SWE

 27. Jad Andersson                87                                    27.21

      Karlstads Simsällskap          SWE

 28. Tim Arnesen                  87 1390                               27.32

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 29. Mikael Ståhle                87 9999                               27.50

      Västerås Simsällskap           SWE

 30. Niklas Judell                87                                    27.59

      Karlstads Simsällskap          SWE

     Sebastian Kindström          87 9999                               27.59

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 32. David Svensson               87                                    27.60

      Gävle Simsällskap              SWE

 33. Timmy Sandström              87 9999                               27.75

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 34. Alexander Halén              88 9999                               27.80

      Simklubben Ran                 SWE

 35. Daniel Lorentzon             88                                    27.83

      Skäret Simsällskap             SWE

 36. Alexander Mokkelbost         87 9999                               27.91

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 37. Christian Johansson          88                                    27.93

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 38. Ketil Huffman                88 9999                               27.97

      Stavanger Svömme Club          NOR

 39. Kristoffer Fürst             88 9999                               28.06

      Väsby Simsällskap              SWE

 40. Jesper Wallhoff              88 1105                               28.17

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 41. Oscar Johannesson            87                                    28.40

      Simklubben 1970                SWE

 42. Stephen Kebke                87 9999                               28.47

      Göteborg Sim                   SWE

 43. Fredrik Thool                87                                    28.55

      Skövde Simsällskap             SWE

 44. Marcus Bergh                 88                                    28.67

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 45. Jens Egemalm                 87                                    28.76

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 46. Karl Hyléen                  87                                    28.81

      Skäret Simsällskap             SWE

 47. Kristoffer Gidlöv            88 9999                               28.95

      Alingsås SLS                   SWE

 48. Marcus Tuomela               88 9999                               28.96

      Göteborg Sim                   SWE

 49. Nils-Inge Isaksson           87 9999                               28.98

      Örebro Simallians              SWE

 50. Joakim Jonasson              87 9999                               29.03

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 51. Filip Premberg               87 9999                               29.10

      Simavdelningen 1902            SWE

 52. Mert Curku                   88 9999                               29.21

      Väsby Simsällskap              SWE

 53. Sebastian Bertholdsson       88 9999                               29.33

      Örebro Simallians              SWE

 54. Anders Hagström              88 9999                               30.45

      Örebro Simallians              SWE

 55. Linus Eiderström-Swahn       88 9999                               30.71

      Simavdelningen 1902            SWE

 

   GREN: 33 100m BRÖSTSIM FLICK.16-17 FÖRSÖK    SPONSOR: Tholin&Larsson-gruppen

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Frida Hagen                  86 5498    34.57                    1:13.09

      Västerås Simsällskap           SWE

  2. Kajsa Lyckander              87 5392    36.11                    1:17.47

      Kristianstads SLS              SWE

  3. Desiree Sverin Österberg     87 5168    36.98                    1:17.50

      Stockholmspolisens IF          SWE

  4. Carolina Andersson           87 5852    37.13                    1:18.37

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  5. Johanna Rudbäck              87 7051    37.64                    1:19.46

      Simavdelningen 1902            SWE

  6. Johanna Svensson             87 5848    38.11                    1:20.39

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  7. Cecilia Wästborn             86 6276    38.74                    1:20.51

      Västerås Simsällskap           SWE

  8. Nina Larsson                 87 9999    38.75                    1:20.86

      Göteborg Sim                   SWE

  9. Ulrika Kjellemar             86 9999    38.05                    1:21.29

      Filipstads Simklubb            SWE

 10. Anne Lene Klingberg          86         38.17                    1:21.30

      Vestkantsvömmerne              NOR

 11. Charlotte Andersson          86 5232    38.47                    1:22.05

      Stockholmspolisens IF          SWE

 12. Josefine Bengtsson           87         38.01                    1:22.30

      Skäret Simsällskap             SWE

     Nelly Nilsson                87 5653    39.24                    1:22.30

      Kristianstads SLS              SWE

 14. Jonna Dagliden               86 9999    39.33                    1:22.33

      Göteborg Sim                   SWE

 15. Elin Ericson                 86 7616    39.16                    1:22.73

      Väsby Simsällskap              SWE

 16. Sofia Hjalmarsson            86         39.22                    1:23.18

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 17. Malin Granlund               87 6773    39.12                    1:23.20

      Väsby Simsällskap              SWE

 18. Sissela Bruksås              86 5024    39.21                    1:23.24

      Göteborg Sim                   SWE

 19. Therese Severinsson          86         39.01                    1:23.42

      Skäret Simsällskap             SWE

 20. Sanna Kårebrand              87         40.00                    1:24.10

      Skäret Simsällskap             SWE

 21. Randi Gaasvik                87 9999    39.80                    1:24.14

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 22. Elin Eriksson                87 5350    39.34                    1:24.20

      Filipstads Simklubb            SWE

 23. Miriam Naess                 87 9999    39.95                    1:24.38

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 24. Martina Steen                87         39.69                    1:24.42

      Skäret Simsällskap             SWE

 25. Petra Hallberg               87 5500    40.21                    1:24.77

      Västerås Simsällskap           SWE

 26. Camilla Sövik                86 9999    40.04                    1:24.79

      Baerumsvömmerne                NOR

 27. Emma Terbrant                87 9999    40.56                    1:25.38

      Alingsås SLS                   SWE

 28. Malin Dahlgren               86 6499    40.17                    1:25.45

      Västerås Simsällskap           SWE

 29. Charlotte Malmros            87         40.84                    1:26.08

      Karlstads Simsällskap          SWE

 30. Caroline Forslund            87 9999    39.72                    1:26.14

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 31. Christin Lindgren            86         41.57                    1:26.62

      Varbergs Sim                   SWE

     Emmy Gellerstedt             86 5469    40.42                    1:26.62

      Örebro Simallians              SWE

 33. Lisa Niklasson               87 9999    40.81                    1:26.72

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 34. Kristina Sjölander           87 9999    40.98                    1:27.84

      Simklubben Ran                 SWE

 35. Jenny Skoglund               87 9999    41.12                    1:30.02

      Simklubben Vänersborg          SWE

 36. Lina Dahl                    87 9999    41.04                    1:30.25

      Simklubben Ran                 SWE

     Anne Mette Halle             86 9999                                 DSQ

      Baerumsvömmerne                NOR

 

   GREN: 34 100m BRÖSTSIM POJK. 17-18 FÖRSÖK    SPONSOR: Andréassons Päls&Skinn

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Alexander Dale Oen           85         31.39                    1:05.77

      Vestkantsvömmerne              NOR

  2. Mitchell Hägglund            86 0519    32.19                    1:07.58

      Stockholmspolisens IF          SWE

  3. Erik Samuelsson              85 2948    31.77                    1:08.11

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Jing-Sheng Vien              86 0046    32.46                    1:08.42

      Kristianstads SLS              SWE

  5. Eric Brandt                  86 4791    32.47                    1:08.77

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  6. Michael Kostesic             86 0641    31.68                    1:08.95

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  7. Börre Lamark                 85 9999    32.93                    1:09.36

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

  8. Jonas Boström                85 2564    32.22                    1:09.60

      Göteborg Sim                   SWE

  9. Johan Vakoniemi              85 2394    32.74                    1:10.02

      Stockholmspolisens IF          SWE

 10. Max Björberg                 86         34.01                    1:11.67

      S 77 Stenungsund               SWE

 11. Johan Dahlgren               86         32.78                    1:11.76

      Gävle Simsällskap              SWE

 12. Magnus Rönnbrant             85         33.98                    1:11.87

      Skäret Simsällskap             SWE

 13. Kristoffer Dahlberg          85         33.39                    1:12.00

      Skäret Simsällskap             SWE

 14. Mikael Persson               86 2084    34.16                    1:12.54

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 15. Henrik Larsson               86 9999    34.56                    1:13.97

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 16. Andreas Engström             85 0092    34.72                    1:14.12

      Västerås Simsällskap           SWE

 17. Linus Book                   86 9999    34.83                    1:15.16

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 18. Jimmy Ågren                  86 0645    35.45                    1:15.24

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 19. Pontus Lagergren             86 9999    35.43                    1:16.07

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 20. Aleksander Cvjetkovic        86 9999    36.61                    1:16.98

      Simavdelningen 1902            SWE

 21. Peter Kebke                  85 9999    34.82                    1:17.02

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Marcus Branell               86         36.63                    1:17.38

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 23. Erik Persson                 85 9999    36.32                    1:17.44

      Simklubben Vänersborg          SWE

 24. Andreas Branell              86         37.20                    1:17.56

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 25. Martin Bergh                 86         36.73                    1:17.71

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 26. Inge Andreas Sivertsen       86         37.40                    1:17.96

      Vestkantsvömmerne              NOR

 27. Sebastian Palmgren           86         35.64                    1:18.06

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 28. Alexander Weinhagen          85 9999    36.30                    1:18.17

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 29. Fredrik Persson              86 2563    37.40                    1:18.37

      Göteborg Sim                   SWE

 30. Victor Olsson                85 2766    36.19                    1:18.39

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 31. Simon Börjeson               86 2399    37.86                    1:18.89

      Stockholmspolisens IF          SWE

 32. Remy Vikane                  86         36.27                    1:19.20

      Vestkantsvömmerne              NOR

 33. Erik Ivinger                 86 0194    36.92                    1:19.27

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 34. Christian Hell               86 9999    37.61                    1:19.34

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 35. Dan Helgesson                86 2903    37.26                    1:19.40

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 36. Erlend Waernes               86 9999    37.57                    1:19.49

      Vestbyen Il Svömming           NOR

 37. Krister Edvinsson            86         36.72                    1:19.83

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 38. Marius Korsell               86 9999    38.05                    1:20.80

      Baerumsvömmerne                NOR

 

   GREN: 35 100m FRISIM DAMER         FÖRSÖK    SPONSOR: Flying Flerp

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Annica Löfstedt              82 5457    27.60                      58.01

      Örebro Simallians              SWE

  2. Therese Mattsson             85 9999    28.12                      58.73

      Väsby Simsällskap              SWE

  3. Gabriella Fagundez           85 6310    28.56                      58.81

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Denise Helgesson             84 7954    28.41                      58.90

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Lise H. Fadnes               83 9999    28.85                      59.41

      Stavanger Svömme Club          NOR

  6. Marie Klackenstam            81 8647    28.59                      59.67

      Ängelholms Simsällskap         SWE

  7. Angelica Borg                84 6027    28.77                      59.80

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  8. Josefine Walker              85         28.74                      59.99

      Simklubben Götene              SWE

  9. Annie Billborg               85 5208    29.05                    1:00.03

      Göteborg Sim                   SWE

 10. Stine Hestdal                84 9999    29.24                    1:00.85

      Baerumsvömmerne                NOR

 11. Charlotte Warholm            83         29.70                    1:01.31

      Vestkantsvömmerne              NOR

 12. Malin Svensson               85 5045    29.61                    1:01.39

      Kristianstads SLS              SWE

 13. Henriette Martinsen          85 9999    29.60                    1:01.68

      Stavanger Svömme Club          NOR

 14. Mariel Andersson             84         29.45                    1:01.76

      Skäret Simsällskap             SWE

 15. Caroline Garhed              84 7913    29.46                    1:01.84

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 16. Katarina Nordin              84 5073    29.46                    1:02.06

      Västerås Simsällskap           SWE

 17. Maria Tegård                 81 9999    29.31                    1:02.53

      Stockholmspolisens IF          SWE

 18. Caroline Steen               84 6409    30.15                    1:02.78

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 19. Janina Gårdensjö             84 5499    30.29                    1:03.10

      Västerås Simsällskap           SWE

 20. Petra Koch                   85         30.02                    1:03.16

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

 21. Nicolin Lillhage             85 5136    29.82                    1:03.18

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Eva-Lotta Holmgren           84 5394    30.61                    1:03.69

      Stockholmspolisens IF          SWE

 23. Hanne Lise Eikeland          85 9999    30.81                    1:04.01

      Baerumsvömmerne                NOR

 24. Jenni Svensson               82 5041    31.14                    1:04.26

      Kristianstads SLS              SWE

 25. Erica Granesäter             84 8100    30.57                    1:04.44

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 26. Emmy Gunnarsson              84         31.21                    1:04.53

      Uddevalla Simförening          SWE

 27. Marie Elvshammar             84 7335    30.58                    1:04.58

      Simklubben Elfsborg            SWE

 28. Sabina Brånn                 84 5465    31.27                    1:04.83

      Örebro Simallians              SWE

 29. Veronica Pettersson          85 6933    31.19                    1:04.84

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 30. Heléne Wikblad               85         30.24                    1:04.90

      Skäret Simsällskap             SWE

 31. Hanna Wengrud                84 5080    30.72                    1:05.23

      Västerås Simsällskap           SWE

 32. Karin Pettersson             85         30.89                    1:05.31

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 33. Anna Göransson               85 5887    31.37                    1:05.40

      Simklubben Elfsborg            SWE

 34. Lina Lindgren                84         31.63                    1:06.04

      Uddevalla Simförening          SWE

 35. Alexandra Poutou             85 7361    32.10                    1:07.70

      Stockholmspolisens IF          SWE

 36. Angelique Öhman              83 5235    31.87                    1:07.90

      Stockholmspolisens IF          SWE

 37. Jenny Wiman                  84         33.31                    1:08.39

      Kungälvs Simsällskap           SWE

     Linda Jakobsson              85                                      DSQ

      Karlstads Simsällskap          SWE

 

   GREN: 36 100m FRISIM HERRAR        FÖRSÖK    SPONSOR: Office

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. David Nordenlilja            81 3285    25.00                      51.77

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  2. Erik Jörstad                 82 0482    25.11                      52.37

      Örebro Simallians              SWE

  3. Aleksander Hetland           82 9999    25.46                      52.91

      Baerumsvömmerne                NOR

  4. Daniel Carlsson              76 3104    24.80                      53.45

      Väsby Simsällskap              SWE

      DELTAR EJ I FINAL

  5. Jakob Rasmussen              83 1527    25.39                      53.61

      Ängelholms Simsällskap         SWE

  6. Joakim Andersson             79 1882    25.85                      53.77

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  7. Peter Eikeland               83 9999    25.77                      53.91

      Baerumsvömmerne                NOR

  8. Johannes Nordenstam          80 0617    25.60                      53.99

      Väsby Simsällskap              SWE

      DELTAR EJ I FINAL

  9. Henrik Åkerberg              83         25.36                      54.18

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 10. Daniel Halldén               83         26.12                      54.62

      Skäret Simsällskap             SWE

 11. Magnus Fredriksson           79 0651    26.21                      54.95

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 12. Victor Andersson             84         26.10                      54.99

      Skäret Simsällskap             SWE

 13. Markus Andersson             84 0640    26.62                      55.24

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 14. Mathias Isberg               84         26.64                      55.34

      Gävle Simsällskap              SWE

 15. Per Larsson                  80 1073    26.93                      55.39

      Uddevalla Simförening          SWE

 16. Joakim Bjärmark              82 0481    26.81                      55.52

      Örebro Simallians              SWE

 17. Kim Torry Simmenes           82         26.73                      55.66

      Vestkantsvömmerne              NOR

 18. Daniel Svensson              82 1008    26.71                      55.71

      Kristianstads SLS              SWE

 19. Jonatan Andersson            79 9999    26.42                      55.73

      Göteborg Sim                   SWE

 20. Kristofer Esbjörnsson        84 1524    26.82                      55.78

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 21. Johan Hansson                78 9999    27.17                      56.08

      Göteborg Sim                   SWE

 22. Richard Ohlsson              84         26.58                      56.24

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 23. Björnar Gaasvik              79 9999    27.26                      56.42

      Baerumsvömmerne                NOR

 24. Daniel Lundberg              82         26.84                      56.49

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 25. Ole Fjörtoft                 79 9999    26.38                      56.53

      Baerumsvömmerne                NOR

     Mattias Lundberg             83 0441    26.43                      56.53

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 27. Calle Brodén                 84 0487    26.92                      56.66

      Örebro Simallians              SWE

 28. Johan Wilén                  83 2949    27.15                      56.76

      Väsby Simsällskap              SWE

 29. Dan Ottosson                 81         26.84                      57.12

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 30. Rickard Öberg                84 9999    27.14                      57.58

      Landskrona Simsällskap         SWE

 31. Fredrik Elf                  84 3804    27.27                      57.69

      Simklubben Elfsborg            SWE

 32. Sebastian Tegnér             84 1275    27.61                      58.19

      Stockholmspolisens IF          SWE

 33. Cecil Olausson               84         27.79                      58.23

      Skäret Simsällskap             SWE

 34. Espen Rökke                  84 9999    27.93                      58.94

      Stavanger Svömme Club          NOR

 35. Öystein Gaasvik              82 9999    28.47                    1:00.40

      Baerumsvömmerne                NOR

 36. Niklas Haraldsson            83 2391    28.95                    1:00.53

      Stockholmspolisens IF          SWE

 37. Niclas Gustafsson            81 0045    28.14                    1:00.99

      Kristianstads SLS              SWE

     Tobias Gustafsson            82 0047                                 DSQ

      Kristianstads SLS              SWE

 

   GREN: 37 100m RYGGSIM FLICKOR 11&Y FÖRSÖK    SPONSOR: HÅBE-Bygg

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Caroline Bornius             92 9999    38.02                    1:17.91

      Göteborg Sim                   SWE

  2. Tanja Komljenovic            92 9999    40.12                    1:21.06

      Simklubben Ran                 SWE

  3. Julia Andersson              92 9999    39.49                    1:22.30

      S 71                           SWE

  4. Olivia Frank                 92         40.15                    1:22.52

      Skäret Simsällskap             SWE

  5. Nadja Salomonsson            92 9999    40.99                    1:24.78

      Väsby Simsällskap              SWE

  6. Ebba Hellström               92 9999    42.29                    1:25.07

      Simavdelningen 1902            SWE

  7. Malin Andreasson             92         41.57                    1:25.21

      Kungälvs Simsällskap           SWE

  8. Elinor Gärdebring            92         42.09                    1:25.95

      Karlshamns Simklubb            SWE

  9. Sofie Åkerberg               92 9999    42.27                    1:26.09

      Landskrona Simsällskap         SWE

 10. Lovisa Klarén                92 9999    42.72                    1:26.52

      Landskrona Simsällskap         SWE

 11. Paulina Hofgaard             92 9999    41.95                    1:26.64

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. Sandra Olsson                92 9999    42.41                    1:26.66

      Simavdelningen 1902            SWE

 13. Johanna Pettersson           92         42.33                    1:26.79

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 14. Jonna Persson                92 9999    42.75                    1:27.61

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 15. Caroline Heintz              92 9999    42.00                    1:27.77

      Simklubben Elfsborg            SWE

 16. Filippa Wallin               93 9999    43.12                    1:28.54

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 17. My Fridell                   92 9999    43.98                    1:28.55

      Landskrona Simsällskap         SWE

 18. Fanny Fransson               93         43.10                    1:28.94

      Karlshamns Simklubb            SWE

 19. Julia Wiberg                 92 9999    44.24                    1:29.82

      S 71                           SWE

 20. Rebecka Ekelund              92 9999    44.42                    1:30.13

      Landskrona Simsällskap         SWE

 21. Miranda Bånnsgård            92 9999    43.62                    1:30.19

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 22. Janie Segerhammar            92 9999    44.43                    1:30.80

      Simavdelningen 1902            SWE

 23. Daniella Rosengren           92 9999    43.79                    1:30.88

      Simklubben Elfsborg            SWE

 24. Louise Björklund             92 9999    45.92                    1:33.34

      Västerås Simsällskap           SWE

 25. Maria Kördel                 92         46.22                    1:33.36

      Karlshamns Simklubb            SWE

 26. Isabelle Blomqvist           92 9999    45.54                    1:34.47

      Väsby Simsällskap              SWE

 27. Linn Karmfalk                92 9999    45.48                    1:35.97

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 28. Louise Hultgren              92 9999    47.11                    1:36.40

      Landskrona Simsällskap         SWE

     Emma Schwartz                92 9999                                 DSQ

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     Elin Thelin                  93 9999                                 DSQ

      Västerås Simsällskap           SWE

     Rebecca Ludwig               92 9999                                 DSQ

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 

   GREN: 38 100m RYGGSIM POJKAR 12&Y  FÖRSÖK    SPONSOR: Österbergs

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joel Vikner                  91 9999    37.79                    1:17.51

      Västerås Simsällskap           SWE

  2. Mikael Thorstensson          91 9999    37.55                    1:18.44

      Simklubben Elfsborg            SWE

  3. Christoffer Carlsen          92 9999    39.12                    1:19.94

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  4. Linus Kanth                  91 9999    39.87                    1:20.40

      Västerås Simsällskap           SWE

  5. Henrik Jönsson               91 9999    40.57                    1:21.03

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  6. Alexander Elbert             91 9999    40.17                    1:21.52

      Alingsås SLS                   SWE

  7. Simon Berglund               91 9999    40.55                    1:22.46

      Väsby Simsällskap              SWE

  8. Adam Schön-Svensson          91 9999    40.93                    1:22.53

      Simklubben Ran                 SWE

  9. Henrik Svensson              91 9999    40.65                    1:22.55

      Simklubben Ran                 SWE

 10. Tommie Lunde Andersen        91 9999    40.53                    1:22.74

      S 71                           SWE

 11. Henrik Bihlar                92 9999    40.89                    1:22.86

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. André Frodlund               92 9999    40.41                    1:23.25

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 13. Joakim Kling                 91 9999    40.43                    1:23.29

      Örebro Simallians              SWE

 14. Tobias Renni                 91 9999    40.59                    1:23.48

      Göteborg Sim                   SWE

 15. Niklas Axelsson              91 9999    41.68                    1:24.43

      Alingsås SLS                   SWE

 16. Robert Palosaari             92 9999    40.60                    1:24.50

      Väsby Simsällskap              SWE

 17. Victor Broberg               91         48.70                    1:24.53

      Skövde Simsällskap             SWE

 18. Hampus Eiderström-Swahn      91 9999    41.64                    1:24.68

      Simavdelningen 1902            SWE

 19. Jacob Fredriksson            92         41.32                    1:24.97

      Skäret Simsällskap             SWE

 20. Tim Hansson                  91 9999    41.77                    1:25.00

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 21. Dennis Protic                92 9999    41.01                    1:25.18

      S 71                           SWE

 22. Simon Vestin                 92         39.68                    1:25.77

      Karlstads Simsällskap          SWE

 23. Axel Gårdström               91         42.17                    1:26.21

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 24. Robin Henningsson            91         42.77                    1:26.92

      Skäret Simsällskap             SWE

 25. Viktor Andersson             91         42.22                    1:27.75

      Karlstads Simsällskap          SWE

 26. Zeth Johnsson                91 1183    42.23                    1:27.85

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 27. Konrad Kempka                91 9999    43.17                    1:28.04

      Göteborg Sim                   SWE

 28. Andreas Hemström             91 9999    42.95                    1:28.09

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Stefan Stojmenovic           93 9999    42.26                    1:28.20

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 30. Fredrik Wallin               91 9999    43.02                    1:28.21

      Väsby Simsällskap              SWE

 31. Andreas Månsson              91 9999    42.53                    1:28.22

      Simavdelningen 1902            SWE

 32. Andreas Svensson             93 9999    42.41                    1:28.31

      Simklubben Ran                 SWE

 33. Aleksander Bjerke            91 9999    42.31                    1:28.38

      Baerumsvömmerne                NOR

 34. Tim Jarnvik                  92 9999    43.85                    1:28.68

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 35. Makis Jörgensen              92 9999    43.77                    1:29.01

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Jonatan Gamerov              91 9999    42.91                    1:29.09

      Örebro Simallians              SWE

 37. Andreas Gulin-Johansson      91 1182    43.17                    1:29.21

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 38. Daniel Nilsson               91 9999    43.51                    1:29.77

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 39. Dennis Jönsson               91 1186    45.11                    1:32.14

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 

   GREN: 39 50m FRISIM FLICKOR 12     FÖRSÖK    SPONSOR: Färgboden Torslanda

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Kristina Lundberg            91                                    28.82

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

  2. Sara Wiklund                 91 9999                               30.01

      Trollhättans Simsällskap       SWE

  3. Alona Filippova              91                                    30.04

      Skövde Simsällskap             SWE

  4. Elin Törnbladh               91 9999                               30.23

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Sara Crifält                 91 9999                               30.71

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  6. Caroline Nilsson             91 9999                               30.87

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

  7. Melissa Österlund            91 9999                               31.35

      Väsby Simsällskap              SWE

  8. Elin Svensson                91                                    31.48

      Simklubben Götene              SWE

  9. Sofie Olsson                 91                                    31.58

      Karlstads Simsällskap          SWE

     Josefine Molin               91 9999                               31.58

      Grums Simsällskap              SWE

 11. Nina Arnesen                 91 9999                               31.70

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 12. Sandra Hafström              91 9999                               31.81

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 13. Jacqueline Håkansson         91 9999                               31.86

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 14. Malin Andersson              91 9999                               31.93

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 15. Sandra Williamsson           91 9999                               32.00

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 16. Frida Hörbäck                91                                    32.03

      Varbergs Sim                   SWE

 17. Yasmine Zabihi               91 9999                               32.05

      Simavdelningen 1902            SWE

 18. Caroline Lundgren            91                                    32.15

      Karlshamns Simklubb            SWE

 19. Sara Bergström               91 9999                               32.20

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 20. Linn Leo                     91 9999                               32.30

      Alingsås SLS                   SWE

 21. Matilda Åhlström             91 9999                               32.33

      Bollnäs Simsällskap            SWE

 22. Viktoria Westerberg          91 9999                               32.49

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 23. Sofia Berggren               91 9999                               32.55

      Västerås Simsällskap           SWE

 24. Linn Nordberg                91 9999                               32.62

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 25. Janni Saltarski              91 9999                               32.74

      Landskrona Simsällskap         SWE

 26. Linda Pettersson             91 9999                               32.83

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 27. Anna Ottosson-Bixo           91 9999                               33.00

      Västerås Simsällskap           SWE

 28. Frida Andersson              91                                    33.02

      Uddevalla Simförening          SWE

 29. Deniese Thorvaldsson         91 9999                               33.17

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 30. Daniella Lange               91 9999                               34.15

      Simklubben Elfsborg            SWE

 31. Sofia Börjesson              91                                    34.20

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 32. Maria Hedwall                91                                    34.25

      Karlstads Simsällskap          SWE

 33. Amanda Rutqvist              91 9999                               34.35

      Göteborg Sim                   SWE

 34. Beatrice Fors                91 9999                               34.38

      Örebro Simallians              SWE

 35. Mie Axen                     91 9999                               34.42

      Simavdelningen 1902            SWE

 36. Klara Andersson              91 9999                               34.43

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 37. Annie Eriksson               91                                    34.49

      Varabygdens Simsällskap        SWE

 38. Susanna Gunnarsson           91 9999                               34.51

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 39. Caroline Åström              91 9999                               34.65

      Melleruds Simklubb             SWE

 40. Louise Christensson          91 9999                               34.66

      Simklubben Ran                 SWE

 41. Natalie Mirsch               91                                    34.77

      Simklubben 1970                SWE

     Anna Ekelund                 91                                    34.77

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 43. Amanda Callh                 91 9999                               34.81

      Melleruds Simklubb             SWE

 44. Ann-Kristin Karlsson         91                                    34.84

      Varbergs Sim                   SWE

 45. Marie Ylönen                 91 9999                               35.24

      Västerås Simsällskap           SWE

 46. My Rönnerman                 91                                    35.67

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 47. Lisa Wessberg                91                                    36.05

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 48. Hanna Hagström               91 9999                               36.24

      Örebro Simallians              SWE

 49. Sara Bäck                    91 9999                               36.65

      Göteborg Sim                   SWE

 50. Jessica Strelitz             91 9999                               37.22

      Simklubben Ran                 SWE

 51. Lisa Åkerström               91                                    37.54

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 52. Sofia Skoglund               91                                    39.88

      Kungälvs Simsällskap           SWE

     Frida Roos                   91 9999                              AVBRÖT

      Landskrona Simsällskap         SWE

     Elin Weiner                  91 9999                                 DSQ

      Göteborg Sim                   SWE

     Beatrice Palmgren            91                                      DSQ

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

     Cecilia Lagging              91 9999                                 DSQ

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 40 50m FRISIM POJKAR 13      FÖRSÖK    SPONSOR: Hoyer Svenska AB

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                 50 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Ponthus Sandell              90 9999                               26.57

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  2. Christoffer Wallin           90 9999                               28.23

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  3. Kevin Zetterman              90                                    28.29

      Lidköpings Gymnastik O SS      SWE

  4. Martin Mirkovic              90 9999                               28.38

      Simklubben Ran                 SWE

  5. Andreas Nilsson              90 9999                               28.56

      Simklubben Ran                 SWE

  6. Henrik Toll                  90 9999                               28.59

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  7. Esa Virtanen                 90 9999                               28.75

      Simavdelningen 1902            SWE

  8. Mattias Carlsson             90                                    29.36

      Simklubben Götene              SWE

  9. Nicklas Lindroth             90 9999                               30.16

      Göteborg Sim                   SWE

 10. Anders Harnebrandt           90 9999                               30.42

      Simavdelningen 1902            SWE

 11. Filip Brännström             90 9999                               30.51

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 12. Philip Carlsson              90 9999                               30.53

      Alingsås SLS                   SWE

 13. Jakob Branger                90 9999                               30.60

      Västerås Simsällskap           SWE

 14. Tobias Bedhe                 90 9999                               30.74

      Simklubben Elfsborg            SWE

 15. Jimmy  Weidman               90 9999                               30.80

      Simavdelningen 1902            SWE

 16. Olof Samuelsson              90 9999                               30.86

      Trollhättans Simsällskap       SWE

     Mehdi Cherkaoui              90 9999                               30.86

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 18. Johan Sandberg               90 9999                               31.03

      Väsby Simsällskap              SWE

 19. Joakim Tevell                90                                    31.43

      Kungälvs Simsällskap           SWE

 20. Alexander Zimmerman          90 9999                               31.44

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 21. Erik Svensson                90 9999                               31.59

      Simklubben Ran                 SWE

 22. Mikael Larsson               90 9999                               31.65

      Västerås Simsällskap           SWE

 23. Oskar Gustavsson             90 9999                               31.77

      Simklubben Elfsborg            SWE

 24. Fredrik Hellström            90 9999                               31.95

      Väsby Simsällskap              SWE

 25. Marcus Mårtensson            90 9999                               31.98

      Kristianstads SLS              SWE

 26. Tim Garding                  90 9999                               32.17

      Väsby Simsällskap              SWE

 27. Andreas Exner                90 9999                               32.18

      Simklubben Elfsborg            SWE

 28. Nils Kjerstadius             90 9999                               32.22

      Trollhättans Simsällskap       SWE

 29. Erik Christensson            90 9999                               32.25

      Simklubben Ran                 SWE

 30. John Gunnarsson              90 9999                               32.34

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 31. Andreas Fürst                90 9999                               32.35

      Väsby Simsällskap              SWE

 32. Emil Davidsson               90 1181                               32.49

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 33. Daniel Gunnarsson            90 9999                               32.53

      S 71                           SWE

 34. Patrik Forsberg              90                                    32.66

      Simklubben Götene              SWE

 35. Sebastian Rosengren          90 9999                               32.75

      Simklubben Elfsborg            SWE

 36. Tobias Lundkvist             90 9999                               32.97

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 37. Petter Söndenå               90 9999                               33.33

      Stavanger Svömme Club          NOR

 38. Jacob Andersson              90 9999                               33.37

      Åtvidabergs Simsällskap        SWE

 39. Siqi Luki Zhao               90 9999                               33.43

      Göteborg Sim                   SWE

 40. Johan Melin                  90 9999                               33.53

      Örebro Simallians              SWE

 41. Carl Olander                 90 9999                               34.00

      Göteborg Sim                   SWE

 42. Peter Chung                  90 9999                               34.01

      Simklubben Ran                 SWE

 43. Ola Wirling-Sjölin           90 9999                               34.20

      Simklubben Ran                 SWE

 44. Anton Wicksell               90 9999                               34.39

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

     William Tellstedt            90 9999                               34.39

      Simavdelningen 1902            SWE

 46. Benjamin Jansson             90                                    34.51

      Karlstads Simsällskap          SWE

 47. John Douglasson              90                                    34.52

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 48. David Nilsson                90 9999                               35.58

      Trollhättans Simsällskap       SWE

 49. Lucas Swartz Frankenfelt     90 9999                               36.02

      Göteborg Sim                   SWE

 50. Marcus Gyllestål             90 9999                               36.10

      Simavdelningen 1902            SWE

 51. Hugo Jakobsson               90 9999                               36.20

      Göteborg Sim                   SWE

 52. Felix Nilsson                90 9999                               36.65

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 53. Andreas Wallin               90 9999                               37.23

      Örebro Simallians              SWE

 54. Erik Hellberg                90                                    38.52

      Karlstads Simsällskap          SWE

 55. Andre Lantz                  90 9999                               39.01

      Simklubben Ran                 SWE

     Tobias Pettersson            90 9999                                 DSQ

      Trollhättans Simsällskap       SWE

 

   GREN: 41 100m RYGGSIM FLICKOR 13   FÖRSÖK    SPONSOR: Niklassons Måleri & M.

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Josephine Wiberg             90 7302    35.20                    1:12.25

      S 71                           SWE

  2. Linnea Bihlar                90 9999    35.54                    1:12.38

      Väsby Simsällskap              SWE

  3. Isabelle Höglund             90 9999    35.37                    1:12.57

      Alingsås SLS                   SWE

  4. Anna Kjällberg               90 9999    36.16                    1:15.22

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

  5. Laura Tovaria                90 9999    36.69                    1:15.24

      Simklubben Ran                 SWE

  6. Veronica Brännfeldt          90 7548    36.50                    1:15.53

      Åmåls Simsällskap              SWE

  7. Petra Boyacioglu             90 9999    37.04                    1:16.66

      Västerås Simsällskap           SWE

  8. Louise Lantz                 90         37.12                    1:16.76

      Skövde Simsällskap             SWE

  9. Linnéa Turesson              90 5686    37.00                    1:16.84

      Karlshamns Simklubb            SWE

 10. Ida Nord                     90 9999    37.62                    1:16.96

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 11. Matilda Hagström             90 9999    37.73                    1:17.11

      Alingsås SLS                   SWE

 12. Linn Arvidsson               90         38.08                    1:17.35

      Simklubben Götene              SWE

 13. Matilda Möller               90 5800    38.19                    1:17.50

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 14. Jenny Palm                   90         37.58                    1:17.62

      Varbergs Sim                   SWE

 15. Olivia Liahaugen-Flensbur    90 6708    38.68                    1:18.04

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 16. Amanda Kahlin                90 9999    38.13                    1:18.16

      Västerås Simsällskap           SWE

 17. Frida Ericsson               90 9999    38.58                    1:18.69

      Alingsås SLS                   SWE

 18. Amanda Eversholt             90 9999    38.55                    1:18.70

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 19. Emmy Lennartsson             90         38.70                    1:19.34

      Karlshamns Simklubb            SWE

 20. Angelika Johansson           90 9999    38.55                    1:19.53

      Kristianstads SLS              SWE

 21. Sara Nicklasson              90 9999    38.87                    1:19.82

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 22. Petra Kessler                90         39.10                    1:19.90

      Karlstads Simsällskap          SWE

 23. Josefine Andrén              90         37.89                    1:19.95

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 24. Petronella Edwarsson         90 9999    39.89                    1:20.13

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 25. Annika Ferm                  90         38.44                    1:20.24

      Skäret Simsällskap             SWE

 26. Andreja Ladan                90 9999    39.66                    1:20.50

      Simklubben Ran                 SWE

 27. Carolina Påhlsson            90 9999    39.31                    1:21.92

      Örebro Simallians              SWE

 28. Cecilia Johansson            90 9999    39.87                    1:22.28

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 29. Caroline Wejnerup            90 9999    39.89                    1:22.51

      Simklubben Ran                 SWE

 30. Hanna Larsson                90 9999    39.75                    1:22.65

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 31. Anna Kördel                  90         40.26                    1:22.84

      Karlshamns Simklubb            SWE

 32. Evelina Karlsson             90 9999    40.47                    1:22.96

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 33. Sophia Johansson             90 9999    40.27                    1:23.15

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 34. Anna Rundstedt               90 9999    40.36                    1:23.52

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 35. Sandra Johansson             90 9999    40.11                    1:23.78

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Kajsa Strömgren              90 5747    40.53                    1:23.80

      Karlshamns Simklubb            SWE

 37. Emma Ahl                     90 9999    39.85                    1:24.17

      Kristianstads SLS              SWE

 38. Adéle Forsberg               90 9999    42.57                    1:26.42

      Alingsås SLS                   SWE

 39. Sandra Lakso                 90 9999    43.11                    1:27.13

      Väsby Simsällskap              SWE

 40. Kristine Mella               90 9999    42.48                    1:27.14

      Baerumsvömmerne                NOR

 

   GREN: 42 100m RYGGSIM POJKAR 14    FÖRSÖK    SPONSOR: Stora Enso Packaging

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Jonathan Alestam             89 9999    31.50                    1:05.42

      Simklubben Ran                 SWE

  2. Joakim Bakklund              89 9999    32.47                    1:07.50

      Simklubben Ran                 SWE

  3. Charlie Garding              89 9999    33.01                    1:08.06

      Väsby Simsällskap              SWE

  4. Johan Cederlöf               89 9999    34.09                    1:08.46

      Väsby Simsällskap              SWE

  5. Björn Gunnarsson             89 9999    33.05                    1:08.54

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  6. Christian Helgesson          89 2904    33.77                    1:08.60

      Ängelholms Simsällskap         SWE

  7. David Larsson                89         33.27                    1:09.04

      Skäret Simsällskap             SWE

  8. Christian Dimell             89 0647    33.42                    1:09.40

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  9. Dennis Gnutek                89 9999    34.38                    1:09.80

      Simavdelningen 1902            SWE

 10. Öystein Hetland              89 9999    34.48                    1:09.89

      Baerumsvömmerne                NOR

 11. Joakim Holmström             89 3056    34.51                    1:10.83

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 12. Linus Börjesson              89         34.81                    1:11.09

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 13. Jonas Holgersson             89         35.11                    1:11.20

      Lysekils Simsällskap           SWE

 14. Olof Bengtsson               89 9999    34.74                    1:11.54

      Landskrona Simsällskap         SWE

 15. Jacob Ahnstedt               89 9999    35.27                    1:11.90

      Simklubben Elfsborg            SWE

 16. Eirik Undseth Hansen         89 9999    35.74                    1:12.95

      Baerumsvömmerne                NOR

 17. Lukas Gamerov                89 2974    36.30                    1:13.38

      Örebro Simallians              SWE

 18. Jonathan Bratel              89 9999    35.21                    1:13.71

      Väsby Simsällskap              SWE

 19. Erik Johansson               89 9999    35.42                    1:13.72

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 20. Henrik Johansson             89 9999    36.11                    1:14.88

      Landskrona Simsällskap         SWE

 21. Jeton Aliu                   89 9999    36.32                    1:15.48

      Västerås Simsällskap           SWE

 22. Anton Klarén                 89 9999    36.35                    1:15.62

      Landskrona Simsällskap         SWE

 23. Kim Swartz                   89 9999    36.78                    1:15.84

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 24. Robin Hartin                 89 9999    37.11                    1:16.04

      Grums Simsällskap              SWE

 25. Robin Lindgren               89 9999    37.26                    1:16.21

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 26. Martin Nordkvist             89 9999    37.21                    1:17.69

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 27. Patrik Persson               89 9999    38.19                    1:18.01

      Göteborg Sim                   SWE

 28. Mikael Wåhlin                89 9999    38.22                    1:18.47

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

 29. Nicklas Åkerlund             89 9999    38.21                    1:19.02

      Simklubben Elfsborg            SWE

 30. Pelle Gidlöv                 89 9999    38.01                    1:19.14

      Alingsås SLS                   SWE

 31. Benjamin Moll                89 9999    38.32                    1:19.15

      Örebro Simallians              SWE

 32. Gustav Zaphf                 89 9999    37.51                    1:19.95

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 33. Karl-Johan Stjernfelt        89 1109    40.33                    1:21.15

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 34. Philip Lantz                 89 9999    38.99                    1:21.53

      Simklubben Ran                 SWE

 35. Erik Löfgren-Bengtson        89 9999    39.82                    1:21.64

      Helsingborgs Simsällskap       SWE

 36. Ignacio Robaina              89 9999    39.68                    1:21.68

      Simklubben Ran                 SWE

 37. Oskar Odervall               89 1188    41.34                    1:22.90

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 38. Oscar Lejon-Leonardsson      89 9999    40.79                    1:23.82

      Grums Simsällskap              SWE

 39. Andreas Svensson             89         41.42                    1:25.66

      Uddevalla Simförening          SWE

     Mattias Thorsell             89                                      DSQ

      Skövde Simsällskap             SWE

 

   GREN: 43 100m FJÄRILSIM FL. 14-15  FÖRSÖK    SPONSOR: Rotex AB

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Sara Englund                 88 7099    31.17                    1:06.00

      Stockholmspolisens IF          SWE

  2. Nathalie Andersson           88         31.01                    1:08.17

      Skäret Simsällskap             SWE

  3. Elin Harnebrandt             88 7052    32.39                    1:08.35

      Simavdelningen 1902            SWE

  4. Elin Sundström               88 7097    31.85                    1:08.44

      Stockholmspolisens IF          SWE

  5. Hanna Yttring                88 9999    31.18                    1:08.58

      Göteborg Sim                   SWE

  6. Henriette Brekke             88         31.81                    1:09.33

      Vestkantsvömmerne              NOR

  7. Julia Larsson                88 9999    32.88                    1:09.84

      Simklubben Vänersborg          SWE

  8. Matilda Larsson              88         31.97                    1:09.89

      Skäret Simsällskap             SWE

  9. Linnea Wakéus                88         33.20                    1:10.35

      Kungsbacka Simsällskap         SWE

 10. Matilda Nilsson              88 7793    33.43                    1:10.95

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 11. Linn Bergman                 88 6478    32.99                    1:11.25

      Väsby Simsällskap              SWE

 12. Amanda Landgren              89 9999    32.32                    1:11.60

      Landskrona Simsällskap         SWE

 13. Emelie Jansson               89 5850    33.47                    1:12.11

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 14. Rebecca Alexandersson        89 9999    33.86                    1:12.14

      Väsby Simsällskap              SWE

 15. Viktoria Lundh               89 5851    33.81                    1:12.73

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 16. Isabel Svensson              89 5849    34.81                    1:12.94

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

 17. Maja Jensen                  88 7181    33.44                    1:13.09

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 18. Kamilla Johansson            89         34.50                    1:13.16

      Simklubben Götene              SWE

 19. Annika Ekström               88         32.76                    1:13.44

      Skäret Simsällskap             SWE

 20. Ellinor Bencsik              89 9999    33.69                    1:13.46

      Kristianstads SLS              SWE

 21. Julia Olsson                 89         34.52                    1:13.98

      Varbergs Sim                   SWE

 22. Joline Höglund               88 7082    33.78                    1:14.18

      Alingsås SLS                   SWE

 23. Caroline Andersson           89 9999    34.87                    1:14.36

      Kristianstads SLS              SWE

 24. Sandra Kirstein              89 7179    33.74                    1:14.63

      Vellinge-Näsets Simklubb       SWE

 25. Sofie Nilsson                88 5921    35.07                    1:15.00

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 26. Maria Lundberg               88 6414    34.58                    1:15.51

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 27. Julia Liahaugen-Flensburg    89 6099    34.61                    1:15.69

      Ängelholms Simsällskap         SWE

 28. Suanne Gabrielsen            88 9999    34.93                    1:16.17

      Baerumsvömmerne                NOR

 29. Lisa Rythèn-Larsson          89 9999    35.25                    1:16.21

      Simklubben Elfsborg            SWE

 30. Rebecca Green                89         34.49                    1:16.89

      Simklubben Götene              SWE

 31. Cicci Frisk                  88 9999    34.90                    1:16.98

      Örebro Simallians              SWE

 32. Linn Nordström               89 9999    34.32                    1:17.08

      Kristianstads SLS              SWE

 33. Mim Roslund                  89 9999    35.67                    1:17.45

      Kristianstads SLS              SWE

 34. Elin Andersson               88 9999    37.00                    1:17.74

      Västerås Simsällskap           SWE

 35. Nanna Rask                   89         35.33                    1:17.84

      Karlstads Simsällskap          SWE

 36. Eva-Lina Dahlén              88 7231    34.36                    1:18.74

      Alingsås SLS                   SWE

 37. Amanda Gamerov               88 9999    36.21                    1:19.07

      Örebro Simallians              SWE

 38. Madeleine Eriksson           89 9999    35.15                    1:19.79

      Västerås Simsällskap           SWE

     Nicole Stedt                 89                                      DSQ

      Gävle Simsällskap              SWE

     Lisa Blomgren                88 9999                                 DSQ

      Göteborg Sim                   SWE

 

   GREN: 44 100m FJÄRILSIM POJK.15-16 FÖRSÖK    SPONSOR: Norma Communication

            08.30

 

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m

      FÖRENING                       LAND

  1. Joachim Wiking               87 0490    29.75                    1:03.07

      Örebro Simallians              SWE

  2. Oleg Filipov                 88         28.91                    1:03.65

      Skövde Simsällskap             SWE

  3. Mikael Karlsson              87 3946    30.65                    1:03.79

      Stockholmspolisens IF          SWE

  4. Isak Ladeborn                88         30.25                    1:05.16

      Varbergs Sim                   SWE

  5. Robin Andréasson             88 1389    30.96                    1:05.60

      Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE

  6. Nikola Stojmenovic           88 0646    30.21                    1:06.77

      Norrköpings Kappsimningsklubb  SWE

  7. Leo Thunell                  87 1103    30.03                    1:07.16

      Stockholmspolisens IF          SWE

  8. Rickard Häggström            87 2397    31.00                    1:07.33

      Stockholmspolisens IF          SWE

  9. Jad Andersson                87         31.48                    1:07.62

      Karlstads Simsällskap          SWE

 10. Andreas Fosmo                88 9999    31.53                    1:07.63

      Baerumsvömmerne                NOR

 11. Jonas Pedersen-Hardebrant    88 9999    31.34                    1:07.83

      Simklubben Ran                 SWE

 12. Johan Lantz                  87 9999    30.88                    1:07.88

      Väsby Simsällskap              SWE

 13. Tobias Lagström              87         31.27                    1:08.10

      Simklubben 1970                SWE

 14. Stian Madsen                 88 9999    31.38                    1:08.48

      Tönsberg Svömmeklubb           NOR

 15. Alexander Halén              88 9999    31.89                    1:08.73

      Simklubben Ran                 SWE

 16. Daniel Lorentzon             88         31.29                    1:09.01

      Skäret Simsällskap             SWE

 17. Georg Schancke Eikeland      87 9999    31.60                    1:09.04

      Baerumsvömmerne                NOR

 18. Thomas Ole Fadnes            87 9999    31.68                    1:09.50

      Stavanger Svömme Club          NOR

 19. Ketil Huffman                88 9999    32.29                    1:09.52