Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2006    Utskriftsdatum  03 oktober 2006   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  21:21   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
Gren 74, 100m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Oda J. Midtun  1991  Arna SLK  NOR  30.56        1:06.42   
                     
 
Gren 75, 100m FRISIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Magnus Josefsen  1990  Kongstensvømmerne  NOR  28.38        59.79   
Kristofer Kärki  1991  Kappsimningsklubben Karpen    29.30        1:02.13   
örjan Knutli  Arna SLK  NOR  29.93        1:03.15   
Andreas Myhrberg  1993  S71    31.46        1:05.64   
                     
 
Gren 76, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Seline Vike Holm  1992  Arna SLK  NOR  34.19        1:10.71   
Ingvild M. Brurås  1989  Arna SLK    37.01        1:16.13   
                     
 
Gren 78, 100m MEDLEY DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap    34.33        1:16.40   
Camilla Høyvik  1989  Arna SLK  NOR  37.60        1:20.30   
Göril Ekerhovd  1991  Vestkantsvømmerne  NOR  40.01        1:21.99   
Malin Dahle  1993  Vestkantsvømmerne  NOR  40.97        1:27.72   
Marte K Haukeland  1994  Arna SLK  NOR  41.83        1:30.97   
                     
 
Gren 175, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Per Krebbs  1973  Göteborg Sim            24.98   
Christoffer Bengtsson  1989  Kungälvs Simsällskap            27.19   
                     
 
 
 
Gren 80, 50m BRÖSTSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Anna Kubicka  1989  Simklubben Laxen            35.35   
Göril Ekerhovd  1991  Vestkantsvømmerne  NOR          40.77   
                     
 
Gren 81, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Andreas Linnerud  1991  Bærumsvømmerne  NOR          34.19   
Fredrik Bjerke  1991  Bærumsvømmerne  NOR          36.12   
                     
 
Gren 82, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Sara Hasselgren  1987  Södertälje Simsällskap            30.82   
Therese Sagstad  1987  Vestkantsvømmerne  NOR          31.61   
                     
 
Gren 83, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Espen Urdahl  1989  Bærumsvømmerne  NOR          32.73   
                     
 
Gren 84, 50m FRISIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Vibeke Browne  1989  Bærumsvømmerne  NOR          28.85   
Lene Lykke Erichsen  1992  Bærumsvømmerne  NOR          32.71   
                     
 
Gren 85, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Patrik Sundberg  1988  Kungälvs Simsällskap            26.24   
Nicolas Fälth  1989  Kungälvs Simsällskap            27.33   
Patrik Persson  1989  Göteborg Sim            27.34   
Marcus Gustavsson  1992  Karlstads Simsällskap            30.28   
Mark Strømme  1995  Bærumsvømmerne  NOR          32.94   
                     
 
Gren 86, 50m RYGGSIM DAMER, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Emilie Voraa  1991  Bærumsvømmerne  NOR          36.67   
Juni Rugland  1993  Vestkantsvømmerne  NOR          40.71   
                     
 
Gren 87, 50m RYGGSIM HERRAR, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 2 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Alexander Haugs  1989  Vestkantsvømmerne  NOR          32.98   
                     
 
 
 
Gren 91, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Benjamin Marum  1988  Vestkantsvømmerne  NOR  36.07  1:16.47  1:57.67    2:39.24   
Björn Olars  1989  Södertälje Simsällskap    35.36  1:18.96  2:06.69    2:54.70   
                     
 
Gren 92, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marina Rasmussen  1989  Arna SLK  NOR  33.55  1:12.94  1:54.12    2:35.85   
                     
 
Gren 93, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Persson  1989  Göteborg Sim    32.77  1:10.09  1:49.44    2:29.18   
                     
 
Gren 94, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Roos  1991  Landskrona Simsällskap    32.78  1:09.28  1:45.76    2:20.48   
Alexandra Nilasdotter  1991  S71    31.56  1:07.12  1:44.69    2:20.73   
Josefine Hermansson  1991  Landskrona Simsällskap    32.42  1:08.35  1:44.95    2:20.74   
Sofie Åkerberg  1992  Landskrona Simsällskap    32.26  1:07.94  1:44.95    2:21.55   
Andrea Haugstad  1992  Vestkantsvømmerne  NOR  33.27  1:10.10  1:48.14    2:24.95   
                     
 
Gren 95, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vegard Løvberg  1991  Bærumsvømmerne  NOR  30.03  1:02.46  1:35.89    2:08.93   
Magnus Josefsen  1990  Kongstensvømmerne  NOR  28.86  1:02.48  1:36.69    2:10.48   
Fredrik Bjerke  1991  Bærumsvømmerne  NOR  30.52  1:03.72  1:37.93    2:13.24   
Frederick Korneliussen  1992  Bærumsvømmerne  NOR  32.74  1:11.60  1:52.05    2:33.32   
Magnus Kjerstad  1993  Bærumsvømmerne  NOR  36.05  1:18.14  2:02.78    2:45.56   
                     
 
Gren 96, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Caroline Nilsson  1991  Vellinge-Näsets Simklubb    34.65  1:11.71  1:50.49    2:30.41   
                     
 
Gren 98, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Extralopp dag 3 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Charlotte Kausland  1989  Vestkantsvømmerne  NOR  33.69  1:13.77  1:55.75    2:33.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.15 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet